Nejlepší zahraniční cesty pro sólo cestovatele

Autor:

Když dostanete chuť vyjet do zahraničí, nepotřebujete k tomu partu kamarádů a ostatně ani partnera. Přece nebudete sedět doma a čekat, až si na vás udělají čas, když mají jiné priority. To byste také nemuseli vidět ze světa vůbec nic. Teď je ta nejlepší chvíle se sbalit a vyrazit poznávat okolní krajinu. Nikdo neříká, že musíte jet na druhý konec planety, stačí začít pomalu. Přírodní krásy se schovávají už za našimi hranicemi. Ale pro ty odvážnější tu máme zajímavé tipy!

Skotsko

Hned po pobřeží od obce Eden do Ardnamurchanu leží stejně vzdálený Knoydart. Ubytovat se můžete třeba v horské chatě ve velmi jednoduchém stylu, ostatně co jiného byste také v přírodě čekali. Kdo má rád alpský styl, si tohle místo jistě zamiluje. Ubytování bychom měli a můžete začít prozkoumávat taje okolí, vydat se do horských průsmyků nebo naopak se vrhnout jako pirát na okolní ostrovy. Máte zde také obrovskou šanci vidět delfíny a velryby, protože se většinu času budete stejně dopravovat lodí.

Finsko

Pro ty, kterým nevadí zima, by se měli při svých toulkách vydat sem. Finsko je země neomezených možností, a tak můžete vyzkoušet, jaké je to jet se psím spřežením a nebo se vydat sněžným skútrem po zasněžené krajině národního parku Oulanka, s trochou štěstí uvidíte i polární zář. Ubytovat se můžete v normálních dřevěných horských chatách a nebo zkusit dobrodružství v iglú. Proč nepřekročit své hranice a nezkusit něco nového?

Omán

Říká se, že je to ta nejkrásnější pouštní země na Arabském poloostrově. Cestování samotným ženám se nedoporučuje, ostatně sami byste sem asi na blind nejeli. Avšak můžete se porozhlédnout po nabídce cestovních kanceláří a věřte, že sami nebudete nikdy. Užijete si projížďku pouští a zastavíte se v tolik známých beduínských stanech, kde si vychutnáte oběd a poznáte jinou kulturu. V noci vám na cestu budou svítit jen hvězdy a vy se budete chtít o tomto zážitku podělit svým nejbližším.

Peking – Moskva

Teď tu máme něco pro milovníky cestování vlakem. Jistě už jste někdy slyšely o Transsibiřské magistrále, tak co si ji vyzkoušet na vlastní kůži? Jen upozornění, nečekejte bůhví jaké pohodlí a luxus, pokud si to tedy nezaplatíte. Nicméně během cestování přes půl světa se budete moci zastavit v několika místech. Zastávka vás čeká například v Petrohradě nebo u jezera Bajkal. Cesta z jednoho konce na druhý trvá týden.

Tak co, vybrali byste si?

Foto: Shutterstock.com