Nejlevnější dovolené v zahraničí

Autor:

Nemusíte mít na účtě zrovna 7 místnou částku, abyste si mohli užít dovolenou po celém světě. Ba naopak. Doba přeje levnému cestování, a tak je mnohem snazší se podívat na druhý konec světa, než tomu bylo před pár lety. Už nemusíte zoufat, že se letos zase nikam nepodíváte, protože máte málo peněz. Občas člověku přeje štěstí a narazí i na velmi výhodný last minute. O tom ale později.

Často je třeba zvážit, co vše chcete na dovolené dělat. Zřejmě s pár penězi v kapse nebudete každý den jezdit taxíkem nebo si vyjídat v luxusní restauraci. Je dobré si předem naplánovat, kam chcete jet a kolik to tam asi stojí. Porovnávejte ceny potravin a ubytování. Leckdy se opravdu vyplatí vyjet na vlastní pěst, než se svěřovat cestovním kancelářím, které si také berou určité procento částky konečné dovolené.

Itálie, Chorvatsko, Slovinsko…

Místa, kam dojede i autem a při rozložení nákladů na cestu a ubytování, máte vyhráno. Horší to je, když jedete jako rodina, avšak i tak si za rok můžete odkládat peníze stranou a dovolenou absolvovat v klidu a bez stresu. Bydlet nemusíte v hotelu, nýbrž pod stanem a dobrodružství je hned na světě. Na druhou stranu ubytovat se můžete i přes různé portály, takže stejně ušetříte za hotel a když si budete i sami vařit? Parádní dovolená u moře je stvořená. Děti si nebudou stěžovat že chtěly k moři a vy jste je místo toho poslali k babičce na vesnici.

Indie

Výhodou Indie je, že je tu spousta památek zadarmo. Je třeba upozornit, že někdy nejsou úplně v perfektním stavu, avšak také se to počítá. Levněji vás vyjde pobyt na západním pobřeží, kde jsou také i celkově volnější pláže bez velkého množství turistů. Stravovat se můžete na ulici a ceny jsou příznivé. Pokud se budete chtít vydat do více známějších míst, je třeba počítat s větším obnosem peněz, avšak i tak se to dá v pohodě přežít. Letenky kupujte na vlastní pěst, s cestovkou by se vám cesta celkem prodražila.

Vietnam a Thajsko

Také slýcháte často, že vaši kolegové z práce mají naplánovanou cestu právě do jedné z těchto zemí? Ani se nedivíme. Obě země jsou pro nás Evropany velmi levné. Ostatně nejdražší na tom celém je letenka a když máte štěstí a narazíte na výhodnou akci, pak je to přímo snová dovolená. Ti, co nepotřebují příliš velký luxus si zde vystačí s batůžkem a 200 korunami v kapse na každý den. Tohle byste o Řecku asi říct úplně nemohli. Nezapomeňte tedy vyrazit do přírody a objevovat nepoznaná místa a k tomu zakusovat místní jídlo, které vás také nepřijde na extra peněz.

Kamkoli

Je to nesmysl? Zas tak veliký ani ne. Stačí si otevřít, kterýkoli portál s letenkami a číhat a číhat. To, že na první pokus nic nenajdete, neznamená, že zítra to nemůže být lepší.

Foto: Shutterstock.com