Nejznámější shushi restaurace přišla o Michelin hvězdy

Autor:

Nečekaná zpráva přišla v Michelinském průvodci 2020, který pravidelně informuje o nových restaurací, které získaly hvězdy. O to větší šok to bylo, když uznávaná japonská restaurace ztratila hned všechny tři hvězdy. V této restauraci dokonce večeřel v roce 2014 i bývalý prezident USA Barack Obama a údajně prohlásil, že nikdy nic lepšího nejedl.

Japonskou restauraci provozuje 93 letý šéfkuchař Jiro Ono se svým nejstarším synem. Nachází se u stanice metra v městské čtvrti Ginza. Proč tedy byla restaurace z průvodce odstraněna? Důvod je prostší, než si myslíte.

Stalo se tak kvůli tomu, že restaurace už nepříjímá veřejné rezervace. V jednom čase se do restaurace může dostat deset hostů, aby byli usazeni ke stolu, musí být pravidelnými návštěvníky nebo mít vazby na někoho, kdo jim rezervaci vyřídí, případně jako poslední možná šance, jak se do restaurace dostat je, si nechat udělat rezervaci přes nejlepší a nejluxusnější hotely ve městě.

Hvězdičky byly tedy odebrány. Dle politiky Michelinu má mít každý člověk možnost se jít najíst do ohodnocených restaurací bez jakýchkoli privilegií. Skutečnosti, že do restaurace nemůže veřejnost, tak odporuje zásadám udělování Michelin hvězd.

Foto: pexels