Německé hrady jen kousek od českých hranic

Autor:

Už jste prozkoumali většinu českých zámků a nevíte kam o víkendu vyrazit? Co takhle zkusit německé zámky a hrady, které se stojí celkem blízko k našim hranicím a nabízejí stejné obdivuhodné výhledy jako ty naše české. Celodenní výlet zaručen a ještě uvidíte něco nového, většinou v okolí bývají i města, takže hlady neumřete.

Pevnost Königstein

Jedná se o jednu z největších evropských pevností. Nachází se tu také druhá nejhlubší studna v Evropě. Pokud tedy přemýšlíte o výletě do Drážďan, zastavte se u pevnosti, která je po cestě. Historie pevnosti se začala psát v roce 1233. Pevnost také bývala celá 4 století vězením. Otevřeno mají od 9 do18 hodin. Plné vstupné stoji 12 eur a snížené 9 eur. Na návštěvu si připravte minimálně jednu hodinu.

Zámek Moritzburg

Lovecký zámeček, kterému se přezdívalo Perla saského baroka a také ho proslavila česko-neměcká pohádka Tři oříšky pro popelku. Na zámku jsou k vidění mnohé sbírky. Mezi nimi také naleznete nejstarší kulečníkový stůl v Německu. Poblíž zámku můžete vidět i hřebčín, který je stále aktivní a dostihoví koně se tu chovají od roku 1828. Otevřeno mají každý den od 10 do půl šesté. Vstupné 6,50 eur a snížené 3,50 eur. Každoročně se v polovině listopadu do začátku března koná výstava věnovaná Popelce.

Hrad Neuschwanstein

To nejhezčí nakonec. Přestože se nachází o maličký kousek dál, určitě stojí za to ho alespoň jednou v životě navštívit. Zámek se objevil v několika filmech a také byl inspirací pro Walt Disney, aby stvořil hrad Šípkové Růženky. Ačkoli vznikl jako výplod bláznivého krále Ludvíka II., který trpěl fobii z lidí, jedná se o nejnavštěvovanější zámek v Německu nejen tamnějšími turisty. Zámeček se nachází v obci Füssen. Vstup do zámku vás vyjde na 13 eur a na parkovišti zaplatíte 5 eur. Určitě nezapomeňte navštívit také most Marienbrücke, který se klene nad propastí a je z něj vidět zámek z ptačí perspektivy.

Foto: Pixabay