Neobvyklá knižní fasáda zdobí budovu v Kansas City

Autor:

Málokde na světě byste hledali takový umělecký úkaz jako právě ve státě Missouri. Missouri leží v centrální části Ameriky. Kansas City je největší město tohoto státu. Zajímavostí je také to, že se městu přezdívá „město fontán“. Fontán tu naleznete cirka 200, víc jich je už jen v Římě. Dnes se, ale nebudeme bavit o městě ani státu. Dnes tu máme něco pro milovníky knih, kteří budou přímo v ráji.

No schválně, přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo mít dům z knih? Nemyslíme knihy v interiéru, například místo poliček nebo knižní gauč. Tentokrát tím myslíme venkovní okolí vašeho domu. Že ne? Tak to se ani nedivíme. Avšak v Kansas City na to mysleli.

Vytvořili unikátní dílo, které se hrdě pyšní na fasádě parkovacího domu městské knihovny. Ani po vystoupení z auta nebudete ochuzeni, protože podél zdi půjdete po chodníku do hlavních dveří knihovny a tak si pokaždé budete moci vychutnat ojedinělý pohled na obrovské knihy, které vám bude závidět celý svět. Knihy sice nejsou opravdové, ale vypadají tak. Ostatně, kde byste chtěli vytisknout téměř osmi metrové stránky a udělat vazby? To by se vám asi jen tak nepodařilo.

Kolosálních knih se tu nachází dvacet dva, nejsou sice skutečné, ale jejich názvy jsou rozhodně reálné a možná některé z nich máte i vy doma. O tom, které knihy se na fasádě vyskytnou, rozhodovalo přísně představenstvo knihovny na základně podnětů od svých čtenářů. Měli tak před sebou velmi důležitý a zapeklitý úkol. A tak se můžete setkat na fasádě parkovacího domu s tituly knih jako jsou například Pán prstenů od J.R.R.Tolkiena nebo Příběh dvou měst od Charlese Dickensa.

Foto: Shutterstock.com