Neočkovaní turisté budou moci nově vycestovat do Tuniska

Autor:

Tuniský národní úřad pro cestovní ruch oznamuje, že odborná komise při tuniském Ministerstvu zdravotnictví rozhodla o rozvolnění vstupních podmínek s platností od 15.02.2022.

Cestující do Tuniska, kteří mají plně ukončené očkovaní, již nejsou povinni předkládat při vstupu do země negativní výsledek testu. Tyto osoby jsou povinné prokázat se očkovacím certifikátem nebo vakcinačním pasem vydaným příslušnými orgány zemí bydliště.

Osoby, které nemají dokončené očkovací schéma (tedy i neočkovaní), jsou povinny prokázat se negativním výsledkem RT-PCR testu provedeného max. 48 hodin před cestou nebo negativním výsledkem antigenního testu provedeného max. 24 hodin před cestou. Tato povinnost platí pro osoby od 6 let (včetně).

Při vstupu do země budou náhodně vybraným cestujícím starším 6 let prováděny RT-PCR nebo antigenní testy. V případě pozitivního výsledku bude daná osoba povinna dodržet 5 denní samoizolaci. V případě projevu příznaků nemoci se samoizolace prodlužuje o další dva dny.

Všichni cestující bez ohledu na věk jsou nadále povinni vyplnit příjezdový formulář. Od 10.února 2022 je zrušen zákaz nočního vycházení, který platil na celém území Tuniska od 22:00 do 05:00.

Zdroj informací: Tuniský národní úřad pro cestovní ruch
Zdroj foto: Michaela Rubešová