Pozor na vodu v letadle, může být nebezpečná

Autor:

Příběhy cestujících, kterým se po požití vody na palubě letadla neudělalo zrovna dobře, se množí jako houby po dešti. Tomu všemu teď nasadila pomyslnou korunu vědecká studie, která dokázala, že voda na některých leteckých spojích opravdu není bezpečná, jak by se mohlo zdát.

Americká nezisková organizace testovala celkově 33 leteckých společností v zemi, z toho 11 hlavních dopravců a zbytek nízkonákladových společností. Z výsledku studie vyplývá, že pouze 4 dopravci měli na své palubě vodu, která by se dala bezpečně konzumovat.

Testování proběhlo nezávisle v Americe, kde se v průběhu posledních 7 let shromažďovaly údaje od leteckých společností, neboť na některých spojích se vyskytla kontaminovaná voda s bakterií E.colli.

Abyste se vyhnuli nebezpečí, je lepší si zakoupit vodu v uzavřené lahvi, která je tou nejbezpečnější variantou. Káva a čaj se připravují z vody z nádrže letadla, tudíž se také jeví jako potencionální nebezpečí. Stejně tak autoři testování doporučují, abyste si po použití toalety ruce raději vydezinfikovali než umyli ve vodě, která by mohla, ale nemusela být nebezpečná.

Dobrá zpráva je, že evropské lety jsou zatím v pořádku, nebo nebyl nahlášen žádný problém. Avšak dezinfekci bychom nepodceňovali a přeci jen si ji pro jistotu na let přibalili.

Foto: pixabay