Neuvěřitelné příběhy cestovatelů

Autor:

Někdy se může stát, že je cestování nuda. I když já jsem to ještě nezažila a jestli je mezi vámi někdo takový, tak ať se prosím ozve. Určitě budete unikát. Nejen při našich cestování zažíváme vtipné okamžiky, ale občas se stane něco, že si člověk říká: „Páni, vážně se to stalo? To měl z pekla štěstí!“ Pojďte se teď s námi na takové příběhy podívat. Až zas příště někam pojedete, nezapomeňte, že ty nejlepší a nejvtipnější, avšak někdy i méně vítané zážitky přijdou, když je nejmíň čekáte. Aspoň je na co vzpomínat, no ne?

Příběh s potrubím

Taková ranní sprcha, to není jen tak, obzvlášť pokud člověk přebývá v luxusním hotelu. To by si jeden řekl, že tady to musí být perfektní a nemůže se nic zdát, no opak je pravdou. Jeden takový cestovatel se tedy ráno před svým odchodem rozhodl, že si dá ještě rychlou sprchu. A tak šel do koupelny, svlékl se a zalezl do sprchy. Prsty sáhl po otočném knoflíku a začal jím točit, aby se spustila voda. Jenže, kde nic, tu nic. Když otočil s knoflíkem znovu, nejen že mu celá součástka zůstala v ruce, ale spolu s ní i kus potrubí, se kterým byl knoflík spojen. A právě v tu chvíli, kdy se to celé utrhlo, začala všude stříkat voda, která byla napojena na hlavní vodovod hotelu. Samozřejmě se snažil všechny komponenty dát zpět na své místo, ale nějakým záhadným způsobem to nefungovalo, proč asi? Využil „akční“ scény z pana Beana a popadl ručník. Rychle utíkal hledat pomoc, ta se našla, ale pokojská neuměla ani slovo anglicky. Proto ji vzal za ruku a odvedl do pokoje, nastal hysterický křik a další shánění nápomocných osob. Nejvtipnější na tom bylo, že téměř nikdo z personálu nevěděl, kde je hlavní uzávěr vody. Samozřejmě této historce nikdo nevěřil, dokud se nepřišel do pokoje podívat. Nicméně náš cestovatel, stále v ručníku, si alespoň vysloužil snídani zdarma jako kompetenci za nepříjemnosti. Tu bohužel nevyužil, protože z pěti minutové záležitosti se stala hodinová a on už skoro nestíhal svůj odlet.

Nepříjemné kousnutí

Pamatujete si na krásné vodopády, které vám občas ukazujeme v našich článcích? Tak si příště dávejte pozor, kam lezete a kde se chcete vykoupat. Ostatně vypráví o tom příběh dalšího hrdiny. Při návštěvě Kuby si užil zajímavý a krásný čas. A protože mu ještě nějaký zbyl na konci jeho pobytu, rozhodl se, že si půjde zaplavat do těch panenských vodopádů. V tu chvíli to znělo jako skvělý plán, jenže… Dostat se dovnitř bylo snadné, ostatně to tak bývá. Stačí skočit šipku a jste tam. Jenže horší už byla cesta ven. Musel totiž překonat kameny, které nejen že pekelně klouzaly, ale také když se konečně na jeden z nich postavil, ho kouslo něco do druhé nohy. Křik a beznaděj se ozvaly krajinou. Rozhodl se v čisté panice, že přeplave na druhou stranu, kde se břeh zdál stabilnější a zelenější, také tam byly kapradiny, jenže když už byl blízko, něco se tam pohlo. Další křik. Naštěstí to byla jen ještěrka. Nicméně, když se dostal konečně z vody, měl na noze dvě krvácející ranky. Dle jeho průvodkyně prý podvodní hadi neexistujou a tak ho zřejmě musela kousnout ryba chránící si hnízdo. Taky vám na tom něco nesedí? Nicméně, ranku mu polila rumem a dalšího panáka vypil. Vyléčeno. Od té doby se plavání v neznámých místech raději vyhýbá.

Šálek čaje

Při cestování do Číny toho zažijete opravdu mnoho a také se mnohé naučíte. Jsou tu jiné zvyky, než ty u nás v Evropě a občas se stane, že to trochu spletete. Ostatně i to se stalo naší následující osobě, která byla v Číně na služební cestě. Byl celkem parný den a v několika milionovém městě byste těžko hledali stín. Celý den na nohou, a tak když se konečně dostala do restaurace, kde měli obchodní schůzku, začala se rozhlížet po něčem k pití. Byla hrozně žíznivá a hrozilo, že během pár minut omdlí. V Číně už strávila nějaký den a tak věděla přibližně, která miska na co slouží. Obsluha se starala o jídlo a pití. A tak se naše cestovatelka natáhla pro misku, která ji připomínala tu, ze které se pije čaj, alespoň tak to viděla v jiných restauracích. V tu chvíli se zvedly oči ostatních čínských obchodních partnerů, ale jen s nevyrčenou otázkou v očích. Až později se žena dozvěděla, že celý večer pila čaj z misky na polévku a jedla polévku z čajové misky. Pro Číňany dost trapas! Občas je přeci jen lepší se raději zeptat, nemyslíte?

Foto: Shutterstock.com