Nevšední geotermální lagunu najdete na ostrovním státě v Evropě

Autor:

Ilustrační foto: Pixabay

Sky Lagoon se nachází v přístavu Kársnes. Přesněji na Islandu, kde se stala nově otevřenou přírodní zajímavostí.

V ní mohou lidé realaxovat ve vodě splývající a mísící se přirozeně s mořem. Cílem nové laguny je poskytnout lidem ojedinělí lázeňský zážitek, který má rovněž kořeny v islandské tradici. Laguna vznikla uměle a je dlouhá 70 metrů, na jejím konci ale nic nekončí, neboť se přirozeně svažuje rovnou do mořské vody. Kromě koupání ve vodě rituál nabízí i několika stupňový zážitek (člověk absolvuje terapii teplou a studenou vodu, vodní páru opět obou stupňů a nakonec suché teplo a čerstvý vzduch).

Na geotermální lagunu navazuje samozřejmě lázeňské zázemí, které ale svým stylem architektury zapadá do islandské kultury. To znamená, že střechy budov zakrývá zelený mech, který je tařka dělá neviditelnými. Samotné budouvy jsou přísně izolovány, aby vydržely i studenou zimu. Součástí komplexu je restaurace s islandskou kuchyní a kavárna s nádherným výhledem na oceán nebo při troše štěstí můžete spatřit i kouzelnou polární zář.

V současné době se na Island mohou dostat očkovaní cestující z celého světa. V případě neočkovaných cestovatelů je nutné předložit negativní test a podstoupit karanténu.