Nevzdávejte se běhání při cestování

Autor:

Lidé mají často různé koníčky, které je baví nebo naopak se při jejich činnosti zbavují každodenního stresu. Velmi oblíbenou aktivitou se tak stává běhání, protože běhat můžete prakticky kdekoli a hlavně vás to nic nestojí, tedy jen čas, který tomu věnujete. Často můžete slýchat, že běhání je až závislost a přesně takoví lidé by se neměli svého sportu vzdávat ani na dovolené nebo při zahraniční cestě. Stačí si vstát o něco dřív a můžete fungovat tak jako normálně.

V novém místě je to vždycky jiné. Možná se bojíte, že se ztratíte a budete mít pak problém najít cestu zpět nebo naopak se dostanete do čtvrti, která není zrovna moc bezpečná. Ale nebojte, vše se dá přeci snadno naplánovat ve vaší mobilní aplikaci. Pokud vlastníte i chytré hodinky, pak se nemusíte ničeho bát a cestu budete mít prakticky stále na očích.

Klíčem k běhání v cizím prostředí je tedy telefon. V zahraničí vám bude velmi užitečná třeba mobilní aplikace MapMyRun. Snadno v ní vyhledáte doporučené trasy napříč celým světem. Nahrávají je tam sami běžci, jediné na co si musíte dávat pozor a pořádně prozkoumat terén, protože někteří lidé často běhají po hlavních trasách s auty. Dobrou alternativou pro hotelové turisty je aplikace RunGo, která mapuje běžecké trasy od různých hotelů, navíc na vás i mluví, takže nemusíte neustále ťapat na telefon nebo hodinky.

Pokud během běhání používáte mobilní telefon, určitě se přitom vždy zastavte, neboť už se stalo mnoho i kuriozních nehod právě v procesu běhu a listování telefonem. A kam jinam dát telefon než na držák na ruku. Inu, nebude lepší přeci jen zainvestovat do chytrých hodinek? Přeci jen jsou trošku skladnější a praktičtější.

Pokud nejste samotářský typ, ale raději byste běhali ve skupině, přeci jen v některých městech světa je to i žádoucí kvůli bezpečnosti, pak se nebojte oslovit místní běžeckou komunitu. Najdete je buď na internetu nebo určitě mají facebookové stránky. Stačí prolomit ledy a už máte anděla, který vás veme pod svá křídla. A vůbec místní přeci znají ty nejlepší trasy, ne?

Foto: Shutterstock.com