Noční můra cestovatelů: Probuzení v temném a prázdném letadle

Autor:

Zdála se vám někdy noční můra, že se probudíte v noci připoutaní v sedadle a nikde nikdo? Připočtěte k tomu tmu a zimu, která vás obklopuje z každé strany. Na zavolání vám nikdo neodpoví a vše se zdá najednou tak moc podobné tomu hororu, který jste před pár dny viděli.

Tento příběh se opravdu stal pasažérce, která letěla s leteckou společností Air Canada. Krátký devadesáti minutový let se proměnil doslova v noční můru, ze které nebylo úniku a ze kterého si žena odnesla nepříjemné zdravotní komplikace.

Její kamarádka sdílela na Facebooku její příběh. Napsala, že žena seděla v zadních řadách v téměř prázdném letadle. Při letu usnula a jak se zdá, personál letadla po přistání a odchodu pasažérů nezkontroloval celé letadlo, neboť žena v něm zůstala sedět. Telefon jako na potvoru vybitý a nebylo jak se dovolat pomoci.

Žádný zdroj světla v letadle nefungoval a začala být zima. Žena si nakonec rozepnula pás a poslepu se dobelhala až do kokpitu, kde naštěstí nalezla baterku, kterou použila k tomu, aby si posvítila na hlavní výstupové dveře. Dveře tak mohla snadno otevřít, avšak při pohledu ven ji zamrazilo. Chyběly tam nástupní schody, a tak mohla hledět jen do prázdna a do propasti pod sebou.

Mohla jen doufat, co bude dál. Použila baterku a pomocí světelného kódu SOS svítila do tmy s tím, že ji snad někdo uvidí a přijde ji zachránit. To se po čase i stalo. Jejího nouzového volání si všiml řidič vozíku.

Společnost Air Canada se ženě dvakrát omluvila a jako kompenzaci ji nabídla let domů zcela gratis. Také uvedli, že zahájí vyšetřování personálu na tomto letu, tak aby se tato situace už nikdy neopakovala. Samotná žena na tom není po zdravotní stránce moc dobře. Trpí úzkostmi a v noci se stále ze strachu probouzí. Snad ji pomůže čas, aby se ze svého hrozivého zážitku dostala.

Foto: Shutterstock.com