Noční prohlídka irského Alcatrazu. Poznejte temnou historii ostrova Spike

Autor:

Ať už vás od přírody lákají temná místa nebo ne, zde si určitě přijdete na své. Paranormální jevy tu jsou na denním pořádku. Na ostrově se nachází věznice, která se pro zájem návštěvníků znovu otevřela. Vydejte se do jejích útrob a poznejte život vězňů. Buďte ostražití, neboť podivné věci se mohou dít hned za rohem končící chodby, kterou právě procházíte. Pokud se vám bude zdát, že máte nepřirozený pocit husí kůže nebo snad pocit chladu, věřte, že zde je to normální. Je to místo, které bylo obýváno různými lidmi, kteří spáchali různé druhy zločinů. Většina z nich se už nikdy nepodívala za zeď věznice.

Při návštěvě si budete moci vyzkoušet i stát se na den vězněm na samotce a věřte, že nic příjemného to nebude. Dále se vydáte do několika podzemních tunelů, takže si nezapomeňte vyznačit cestu, ať trefíte zpátky. Ba ne, samozřejmě s vámi celou trasu absolvuje průvodce. Podívat se budete moc i do buněk bývalých vězňů. Vše autenticky na svém místě tak, jako to bylo, než se věznice v roce 2004 zavřela. Běžně tu můžete také narazit na vyšetřovatele paranormálních aktivit.

Součástí prohlídky je také samozřejmě výklad. Návštěvníci se dozví podrobnosti o trestanském bloku, který byl nazýván jako „irské peklo“. Jeho jediným účelem bylo potrestat obviněné. Dokládá se, že během existence vězení na ostrově zemřelo více jak 1000 vězňů. Jaká byla jejich příčina smrti, už není známo. Můžeme se tedy jen domnívat, jakými praktiky vězně mučili. Většina mrtvých vězňů byla následně pohřbena v masových hrobech v důsledku nedostatku místa na ostrově.

Ostrov Spike a tedy i jeho věznice, byly v roce 2017 oceněni jako nejlepší evropská turistická atrakce a také za práci při zachování dědictví ostrova. Přestože ostrov tyto ocenění získal, je třeba mít stále na paměti, že není atrakce jako atrakce. Stále je třeba podobná místa navštěvovat s respektem a určitě ne si fotit bláznivá a šťastná „selfíčka“.

Foto: Shutterstock.com