Nová brazilská socha bude vyšší než slavný Spasitel v Riu

Autor:

Foto: Pixabay

Nová socha Krista se v současné době nachází v Encantadu ve Rio Grande do Sul. Jakmile bude socha dokončena, bude vyšší než součásný Spasitel. Což je jedna z nejznámějších památek v Brazílii.

Nová socha ponese jméno Cristo Protetor de Encantadu – tedy Kristus ochránce Enantadu. Podle tabulek to bude třetí nejvyšší socha Krista na světě. Stavba železné a betonové konstrukce bude dokončena pravděpodobně na konec roku. Uvnitř sochy se počítá už s výtahem, který bude schopný návštěvníky dovést do výšky 34 metrů, kde bude pravděpodobně zajištěná skleněná vyhlídka.

Výškový rozdíl mezi Kristem Spasitelem, který dohlíží na hlavní město Rio a novým Kristem Ochráncem bude pouze o 4 metry. Celá stavba bude stát v přepočtu téměř 7,5 milionu korun. Peníze na stavbu poskytli sami lidé, kteří částku nasbírali v různých sbírkách, tedy z veřejných peněz nešla ani koruna.

Všichni tak doufají, že nová socha přinese do země vyšší příval turistů, kterých v Brazílii ubylo vzhledem k celosvětové krizi kvůli koronaviru.