Nově lze zakoupit zájezd přímo na pražském letišti a rovnou odletět

Autor:

Toužíte po cestovatelském dobrodružství? Zabalte si kufry, připravte cestovní doklady, vyjeďte na letiště s dostatečným předstihem a kupte si tam last minute zájezd.

Cestovní kancelář Čedok nově spustila ve spolupráci se společností Czech Airlines Handling prodej kompletního portfolia zájezdů a dalších doplňkových služeb přímo na Letišti Václava Havla Praha. Cestující zejména ocení úplnou novinku, produkt BUY & FLY. Nově tak budou mít zájemci možnost přijet na letiště se zabaleným zavazadlem a svou příští destinaci si vybrat až přímo na místě.

„Otevřením Čedok BUY & FLY na pražském letišti jsme rozšířili prodejní síť, kde si mohou naši zákazníci vybírat z kompletní nabídky zájezdů Čedoku, nejen z leteckých pobytových, ale i autokarem, vlastní dopravou nebo poznávacích zájezdů,“ řekla Eva Němečková, tisková mluvčí CK Čedok. „Cestující si mohou přímo na letišti také zakoupit jakýkoliv last minute zájezd přímo před odletem za nejvýhodnější ceny.”

K dispozici budou i zájezdy do exotiky, jež se uskutečňují díky přímým dálkovým letům s leteckou společností Luke Air, která bude v Praze od podzimu rovněž bázovaným dopravcem. Vzhledem k možnosti snižovat ceny zájezdů skutečně až téměř do doby zahájení odbavení na letišti, tedy přibližně čtyři hodiny před odletem, mohou cestující zakoupit zájezdy na poslední chvíli i za výhodné ceny. Vzhledem k aktuálně nastaveným podmínkám pro cestování do většiny zemí, si však musí vždy před nákupem zjistit platná pravidla konkrétní destinace.

„Zahajujeme spolupráci s jednou z největších cestovních kanceláří v České republice a rozšiřujeme portfolio našich služeb o její nový produkt. Na přepážkách našeho ticketingu v odletové hale Terminálu 1 i 2 jsme tak otevřeli prodejní místo CK Čedok. Cestující si tak mohou zakoupit jak last minute zájezdy, tak si vybrat z kompletního portfolia zájezdů a dalších služeb cestovní kanceláře,” okomentoval novinku Michal Soukup, místopředseda představenstva společnosti Czech Airlines Handling, která na pražském letišti zajišťuje odbavení cestujících a letadel pro více než čtyřicet leteckých společností, ale nabízí i další služby, například prodej letenek a nově také zájezdů.

„Češi mířící na dovolenou tvoří v letošním roce na Letišti Václava Havla Praha většinu odbavených cestujících. Zároveň v současné době sledujeme trend nákupu letenek a zájezdů na poslední chvíli, takže tato novinka tomuto trendu odpovídá a vychází tak vstříc aktuálním požadavkům cestujících,“ řekl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Prodejní místo ČK Čedok s produktem BUY & FLY najdou cestující na Letišti Václava Havla Praha na obou terminálech v odletové hale na ticketingové přepážce společnosti Czech Airlines Handling. Prodejce má díky nové spolupráci online přístup do rezervačního systému cestovní kanceláře, zájezd zarezervuje a rovnou předá klientovi všechny cestovní pokyny a další dokumenty, např. voucher na ubytování či cestovní pojištění.

Cestující by si měli vždy před nákupem zájezdu, zejména u nabídek na poslední chvíli, zjistit aktuálně platné podmínky pro cestování do cílové destinace. Pokud daná země vyžaduje před odbavením doložit potvrzení o očkování, prodělané nemoci či o negativním výsledku testu na onemocnění COVID-19, musí mít cestující vše dopředu připravené a ideálně vytištěné. Zároveň je nutné ověřit, zdali nepotřebuje také vyplnit vstupní formulář, pokud ho země, do které odlétají, vyžaduje.

Zdroj info: Letiště Praha – tisková zpráva

Zdroj foto: Pixabay