Nově platí zákaz vycestování na Srí Lanku

Autor:

Foto: Pixabay

Zatímco se jiné země pro turisty otevírají, jiné to mají na opak. Kvůli šíření nových mutací se brány Srí Lanky bez kompromisu uzavírají.

Toto nařízení platí od 21. května do 31.května (zatím, může být ale prodlouženo). Nikdo se tedy z mezinárodních cestujících do oblasti nedostane, ale trochu zarážející je fakt, že lidé mohou z ostrovního státu odletět. Proč zarážející? Tak všichni dobře víme, že koronavirus nemusí propuknout v době, kdy jde člověk na test, který je následně negativní. Může si dát na čas a objevit se až za pár dní (bezpříznakový jedinci jsou kapitolou sami o sobě), kdy je člověk už doma a mohl se setkat s ostatními – pokud nedodržuje karanténu (pro sichr). Existují i případy, kdy jsou testy falešně negativní. Pokud tedy na Srí Lance řádí nové typy mutací, snadno se pak dostanou ven. Ačkoli to jsou poměrně černé scénáře a rozhodně to tak být nemusí.

Čechům se i tak na Srí Lanku nedoporučovalo cestovat ani před tímto zákazem. Stát totiž spadá v cestovním semaforu do oblasti s velmi vysokou mírou nákazy. Což znamená tmavě červená barva a cesty byly povoleny jen v opravdu nejnutnějších situací. Navíc pro cestu do země je nutné získat vízum.

Podle aktuálních informací ke dni 20. května, bylo za dobu pandemie na Srí Lance nakaženo přes 150 tisíc lidí. Denně se nakazí minimálně 2 tisíce obyvatel, a toto číslo každým dnem stoupá. Na nákazu zemřelo něco přes 1000 lidí.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Pixabay