Nové pravidlo chování na horských drahách v Japonsku

Autor:

Asociace zábavných parků v Japonsku se skládá z více jak 30 provozovatelů. Patří sem například Tokyo Disneyland nebo Universal Studio Japan. Velké zábavní parky byly v Japonsku uzavřeny během února. S postupným rozvolňováním opatření se i tyto parky probouzejí k životu. Asociace tak vydala doporučené pokyny pro zajištění bezpečnosti jak hostů, tak pesonálu v parcích.

Ze všech nových předpisů a protokolů, které se provádějí s cílem omezení koronaviru, existuje jedno poměrně zvláštní a celkem těžko proveditelné omezení. V pokynech se tak uvádí, že během jízdy na horské dráze musejí mít účastníci masky a zároveň jim je zakázáno křičet. Má tedy smysl na horskou dráhu plnou adrenalínu chodit? Na druhou stranu, zábavný park Fuji-Q Highland vydal demonstrující video, ve kterém je vidět, jak horskou dráhu projíždějí dva muži, kteří nevydají za celou dobu ani hlásku. Člověk by až řekl, že jsou to roboti.

Další zavedená pravidla jsou už poměrně normálnějšího charakteru. Vzhledem k náročnosti obsluhy některých atrakcích se doporučuje zaměstnancům, aby od návštěvníků byli alespoň jeden metr, pokud nemohou mít nasazenou masku. Lidé by také měli dodržovat sociální distanc. Samozřejmostí je měření teploty a dostatečná hygiena. Pokud lidé nutně nemusejí s obsluhou atrakcí hovořit na přímo, používají se v komunikaci gesta rukou a případně smailíci.

Foto: pixabay