Obyvatele Singapuru hlídá robotický pes. Brání sociálnímu sbližování

Autor:

V Singapurském parku se nově objevil futuristický robot – připomínající psa. Tento robot má za úkol hlídat vzdálenost mezi osobami scházející se v parku. Pokud kamera zaznamená nepřiměřené množství lidí v jedné blízkosti, spustí hlasitě nahrávku o nástrahách slučování – tak aby lidem připomněla, že hrozba pandemie je stále aktuální téma a je třeba brát ohled nejen na sebe, ale i druhé – sociálním distancem.

Robotický pes se může pohybovat všude, kam by například roboti na kolečkách nedojely. Robot má také unikátní kameru, která vidí 360 stupňů kolem sebe. Nic mu tedy neunikne. Snadno se vyhne překážkám a může být dálkově ovládán nebo se může pohybovat v předem vytyčených trasách – může tak plnit autonomní mise.

Kamera je vybavena také technologií, která sama dokáže spočítat, kolik lidí se nechází na jednom místě a podle toho se rozhodnout, zdali má smysl spustit oznámení o bezpečnosti shlukování na jednom místě. Robota nyní čeká testování. Pokud se osvědčí, budou moci obyvatelé města potkávat v ulicích víc takových robotů.

Foto: The Strait Times