Očkovaní turisté budou mít jednodušší cestu do Thajska

Autor:

Svět se pomalu formuje do běžného standardu, kdy očkovaní lidé budou mít zvýhodněné podmínky pro vstup do zahraničních zemí.

Tentokrát jde o Thajsko, které tradičně patří k nejoblíbenějším destinacím planety. Ještě před začátkem pandemie sem jezdilo více jak 40 milionů turistů. Jakmile ale zasáhl koronavirus, vše se změnilo. Země přišla o 50 miliard příjmu z cestovního ruchu a více jak 3 miliony lidí přišli o práci, nemluvě o odstřihnutí se od světa. Letošní rok by mohl znamenat novou naději. V letošním březnu navštívilo Thajsko 210 tisíc turistů, což je zlomek toho, jaká statistika byla v březnu 2019 – ten měsíc totiž dorazilo do země 3,3 milionů turistů.

Cestovatelé s očkovací pasem nemusí mít už PCR test a ruší se pro ně i karanténa. Tento krok má nakopnout znovu cestovní ruch. Země předpokládá, že pokud někdo chce cestovat, je ochotný tomu jít trochu naproti a nechat se naočkovat proti koronaviru. Nová pravidla budou platit od začátku května. Samozřejmě, kdo chce, ten si bude moci udělat samotest – pro své vlastní ověření.

Pro neočkované turisty zůstává v platnosti, že před příjezdem musí podstoupit PCR test na koronavirus a to nejdéle 72 hodin před odletem.

Zdroj info: TTG Magazine
Zdroj foto: Pixabay