Osobitá dovolená, která nezatíží planetu aneb Pronájem obytných vozů

Autor:

Na letecký zájezd si asi letos troufne málokdo, cestovat je přitom možné i navzdory pandemické situaci. A navíc mnohem udržitelněji a zábavněji, než nabízí klasické cestovky.

Pro všechny milovníky dálek a netradičních zážitků se teď otevírá digitální platforma Campiri, která nabídne nejjednodušší půjčování obytných vozů a karavanů na trhu. Campiri odpovídá na zvýšenou poptávku po nezávislém cestování, které je dostupné. Navíc je daleko ekologičtější než letecká doprava, která je ještě ke všemu kvůli probíhající pandemii notně omezená. Již v loňském roce zaznamenaly obdobné platformy v USA raketový růst zájmu o půjčování a očekává se, že i letošek bude patřit hotelům na kolech.

Celý svět se pozastavil, ale touha lidí cestovat přetrvává navzdory pandemii. Proto chceme nabídnout alternativu k dovolené v hotelu v podobě soukromého pojízdného ubytování. Díky obytnému vozu se cestovatelé nebudou muset bát davů na letištích nebo ve velkých resortech, ale získají také naprostou svobodu a nezávislost. Mimo to přispějí svým dílem k boji za udržitelnější cestování,“ říká CEO Campiri Lukáš Janoušek.

Udržitelná dovolená na pár kliknutí

Campiri se ve svém principu nápadně podobá službám jako Airbnb nebo Booking.com, kdy je možné celou rezervaci vyřešit z pohodlí domova. V Česku přitom takto jednoduchá možnost pronájmu karavanů dosud neexistovala, Campiri je svého druhu úplně první službou na trhu. Současně také disponuje nejširším výběrem obytných vozů a karavanů na jednom místě. V letošním roce Campiri dále plánuje spustit poskytování doplňkových služeb, jakými je například pojištění cesty nebo půjčení jízdních kol.

Campiri současně záleží na udržitelnosti, která se v posledních letech stává nepopiratelným trendem nutným k zachování světa tak, jak jej známe. „Cestování obytným vozem bývalo dříve spíše doménou volnomyšlenkářů či starších párů. Dnes se skladba mění a kouzlo svobodného cestování objevuje širší populace. Až 70 % zákazníků si půjčuje karavan poprvé a půjčovny jsou přes léto zcela vytížené. Proto nabízíme i možnost půjčit si obytňák od soukromých majitelů a brzy zavedeme unikátní způsob filtrování vozů podle ekologického skóre. Dále budeme edukovat a inspirovat zákazníky, že i cestování mimo letní sezonu je krásné a každé roční období má co nabídnout,“ upozorňuje Janoušek.

S cestováním jsou dnes také nutně spojené emise, odpadky a overturismus. Z těchto důvodů bude Campiri aktivně podporovat a zvýhodňovat šetrnější pohony, vzdělávat zákazníky v oblasti ekologického chování, podporovat lokální podnikatele a komunity. Jedno procento z obratu pak bude firma investovat do rozvoje infrastruktury či ekologických a udržitelných projektů.

Foto, zdroj: Campiri