Ostrov, na který mohou pouze ženy

Autor:

Kdekdo by si jistě vzpomněl hned na Amazonky, které přítomnosti mužů zrovna moc neholdovaly. Už jste tedy někdy slyšeli o místě, kam by mohly jen ženy? Jak se zdá, v dnešní době už je všechno možné. Ženský ostrov Supershe Island se nalézá kousek od Finska v Baltském moři. Zpřístupněný pro něžné pohlaví je už od roku 2018. Ostrov má rozhlohu 9 hektarů a koupila ho americká podnikatelka.

Kristine Roth tak dlouho hledala místo, kam by se mohly uchýlit jen ženy, aniž by je někdo z mužského pokolení obtěžoval. Na ostrově tak vyrostl malý resort, ve kterém se ubytuje snadno až 10 žen. K dispozici jsou samozřejmě také lázně, posilovna a konferenční prostory pro různé diskuze a vzdělávací programy. Podnikají se výlety do okolí, ale nachází se tu i tichá místa pro meditaci a jógu.

Pobyt na ostrově nebude k dispozici každé ženě, aby se totiž mohly na ostrově ubytovat, musí nejdříve s Kristine absolvovat rozhovor po Skype, a ta následně rozhodne, zda-li dotyčná bude moci na ostrov vyrazit nebo ne. Navíc týdenní pobyt vyjde zhruba na 4500 eur.

Zdroj informací: Lonely Planet, Wikipedie
Zdroj foto: Pixabay