Pláže, které dokážou okouzlit na první pohled

Autor:

Zatímco někteří lidé tíhnou k horám, tak jiní mají rádi něco více při zemi. Pláže a azurové moře, které je omývá. Na světě existuje takových míst nespočet. Zapomeňme alespoň na chvíli na chmurné časy, které teď všichni prožíváme, abychom se co nejdříve na taková místa mohli sami podívat.

Ko Phi Phi Don

Jedná se o největší ostrov v souostroví Ko Phi Phi, který je trvale obydlen. Je součástí Thajska, ale dostat se na něj není tak snadné. Můžete využít třeba trajekt, který z nejbližší pevniny pluje na ostrov 90 minut. Případně se přemístit z ostrova Phuket. Ostrov je také velkým lákadlem pro turisty, a to nejen pro panensky čisté pobřeží, ale všichni tu také rádi šnorchlují a potápějí se. Mezi oblíbené aktivity patří také lezení po útesech.

Tulum Beach

Tato pláž se nachází v Mexiku a může snadno působit jako to největší akvárium na světě. Právě tady naleznete nejrůznější druhy rybiček a korálů, které můžete pozorovat při potápění. Až vás pozorování pod vodou přestane bavit, nebo si spálíte záda při šnorchlování, pak se můžete vydat prozkoumávat zbytky mayské kultury. Hned u pláže se nachází jedna ze zřícenin. Dobrodružnější povahy se mohou vydat na průzkum do jeskynního komplexu San Actum.

Foto: Pixabay – Myrtos Beach

White Haven Beach

Bílý písek, který na této pláži uvidíte, se skládá z 98 % z oxidu křemičitého. To není jediná zajímavost. Ta další vás jistě ohromí ještě více. Pláž je součástí Velkého bariérového útesu, navíc je přístupná buď vrtulníkem, hydroplánem nebo lodí. Každý způsob dopravy nabízí jedinečný zážitek. Pokud máte někde šnorchlovat, pak je to právě tady. Výkladní skříň mořského života jako na dlani.

Myrtos Beach

Možná ji neznáte, ale tato pláž je opravdu považována za jednu z nejznámějších pláží Řecka. Není sice velká, ale za to je obklopena majestátními zelenými útesy a místo písku tu naleznete malé bílé oblázky. Mořská voda se v závislosti na vzdálenosti od pobřeží mění z tmavě modré na tyrkysově až azurově modrou. Na pláž se dostanete snadno, buď lodí a nebo na motorce po silnici.

Foto: pixabay