Plyšová zvířátka v restauraci pomáhají proti šíření koronaviru

Autor:

Po ukončení karantény v Japonsku musela tamní zoologická zahrada Izu Shaboten zajistit, aby byla stále dodržována všechna bezpečnostní a především hygienická opatření. K dostání jsou tak jednorázové roušky, nainstalovaly se dávkovače dezinfekce a také se přísně dodržuje sociální distanc.

Sociální distanc může být občas ale velmi smutný a depresivní, proto se zoo rozhodla, že ve své restauraci zpříjemný svým návštěvníkům čas, který zde stráví. Hosté stále budou moci být v přiměřené vzdálenosti vedle sebe, avšak budou je zároveň od sebe dělit plyšová zvířátka. Takto si každý může bezpečně pochutnat na svém jídle, aniž by došlo k porušení pravidel.

Nejoblíbenějším plyšovým zvířetem je zároveň nejoblíbenější zvíře zahrady – a to je kapybara (jedná se o největšího hlodavce na planetě). V zoo jako jediné můžete pozorovat, jak si tyto zvířátka užívají pravidelné horké koupele, a to i přesto, že jsou to na půl suchozemci. V židlích také najdete mnoho plyšových žiraf a červených pand, které se staly patrony restaurace.

Foto: chacha0rca – Twitter