Poradíme vám, jak předejít tomu, aby se vám na letišti ztratila zavazadla

Autor:

Není to nic výjimečného, občas se prostě stane, že se vaše zavazadlo ztratí. O to hůř máte-li v něm úplně vše. Variant, kam se vaše zavazadlo mohlo dostat, je mnoho. Ročně se na letištích ztratí sta tisíce kufrů, ale jen část se vrátí jejich majiteli. Přesto i když jste doletěli do Ameriky, ale vaše zavazadlo jen do půli cesty, nemusíte zoufat. Určitě se s ním setkáte, ale ještě před tím, než by se něco takového mělo stát, stačí dodržovat pár šikovných rad, aby jste snížili procento ztráty vašeho kufru.

Ztráta zavazadla je noční můrou pro všechny cestovatele. Pokud jste to dosud nezažili, jste opravdu dítě štěstěny a přejeme vám, ať vám vaše štěstí vydrží. Nikdo by totiž nechtěl přiletět do cílové destinace, s úsměvem na tváři se hrnout k běžícímu pásu, že si vyzvedne své zavadlo a kde nic, tu nic. Najednou jste tam zbyli sami a váš kufr nikde, každému v té chvíli musí zatrnout. Něco je špatně. Vaše dovolená se rázem promění v peklo. A to nepočítáme hodiny strávené vyřizováním na letišti. Většinou za ztracení zavazadla může letecká společnost, se kterou letíte, ale bohužel svůj díl na tom máte i vy.

Co tedy dělat proti tomu, abyste nemuseli čekat osamoceně u běžícího pásu pro kufry? Tak například je vhodné váš kufr opatřit visačkou. Ty si snadno můžete vyzvednout u každé odbavovací přepážky na letišti, nebo je mají k dispozici letecké společnosti. Ostatně vyrobit si ji můžete i doma, není to nic finančně náročného. Zapomeňte na to, že si lísteček vyrobíte z kusu papíru a provázku. Taková visačka se může téměř hned odtrhnout a máte po hehe. Raději využijte průhledných kapsiček na kufru. Případně můžete údaje s adresou na velkém papíru vložit pod folii, kterou balíte kufr, stále lepší něco, než nic.

Nezapomeňte si svůj kufr a obsah vyfotit. Výrazně to zjednoduší práci personálu letiště, aby věděli, co mají vlastně hledat. Navíc při sepisování protokolu o ztrátě zavazadla, budete vyplňovat kolonku o obsahu. Díky fotografiím si vzpomenete na vše, co jste zabalili a nebudete muset složitě vzpomínat.

Máte černý kufr? A víte, že totožný kufr má miliony dalších lidí? Ouha, co teď? Rada je poměrně jednoduchá. Něčím svůj kufr ozvláštněte. Ať už si na něj nalepíte samolepky dinosaura, nebo přivážete barevné fáborky. Váš kufr bude hned od ostatních k rozeznání. Vyhnete se tak trapasu, kdy si nechtíc přivlastníte cizí kufr, nebo naopak někdo cizí si přivlastní ten váš.

Poslední a asi nejdůležitější rada. Nikdy si v odbavovaném zavazadle nenechávejte drahé věci, počínaje elektronikou. Všechny pro vás vzácné věci si vezměte sebou na palubu. Pokud se vám ztratí zavazadlo s oblečením, přeci jen bolí to míň, než když přijdete o zavazadlo, kde jste měli notebook, fotoaparát, sd karty se vzpomínkami a tak podobně. Raději si vzít větší příruční tašku, kam to všechno nacpete, než pak brečet nad hloupostí.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: vlastní zkušenost, Letiště Praha