Příběh se šťastným koncem. Žena se znovu setkala se svým psem, který se ztratil na letišti

Autor:

Cestování letadlem se zvířaty není v dnešní době nic ojedinělého. Zároveň je to také velmi stresující situace, nejen pro páníčky, ale také pro samotná zvířátka. Ostatně, kdo by chtěl být zavřený v kleci v podpalubí letadla, kde se to divně třese a ty zvuky taky nejsou zrovna uklidňující. Mnoho majitelů mazlíčků se také právem obává největšího strašáka, kterým je, že se jejich mazlíček při letu ztratí a už se s ním nikdy nesetkají.

Naštěstí se jedná jen o pár případů, které ve valné většině končí šťastně. Letecké společnosti se snaží stále zlepšovat podmínky pro cestování zvířat letadlem. Díky tomu úspěšně klesá i procento ztrát.

Jedna taková událost se stala v Severní Karolíně, kdy žena přišla o svého nejlepšího přítele, po tom co zjistila, že se na letišti ztratil. Zvíře bylo při odbavení uvedeno na špatný let. Proto si vždy kontrolujte útržky, ať víte, že váš mazlík nebo i kufr neletí jinam než vy. Čistá prevence. Určitě si každý dokážete představit, jaký strach se musel zrcadlit v očích ženy, která si přišla vyzvednout svého mazlíčka a ten tam nebyl. Její 13letý pudl putoval do Filadelfie, zatímco žena měla konečnou stanici v Raleighu, tedy o 600 kilometrů dál.

Jestli vás popadly obavy, tak se nemusíte o pejska bát. Letecká společnost American Airlines se postarala o jeho pohodlí a pejsek zůstal přes noc ve psím hotelu. Náklady samozřejmě uhradila společnost. Následující den pudlík letěl spojem z Filadelfie do Raleighu, kam v původním plánu měl dorazit předchozí den. Z letiště ho do bydliště ženy dopravil kurýr. Dá se předpokládat, že žena zřejmě zase už dlouho nikam nepoletí, tedy rozhodně ne se svým pejskem. Celá událost pro ní byla velmi stresující a o svého mazlíčka se velmi bála.

Společnost American Airlines také ženu odškodnila. Proplatila ji zpět poplatek za přepravu zvířat, poplatek za zavazadlo a ještě navíc dostala letovou poukázku na další let. Žena vše sice přijala, ale je znepokojená tím, že pro méně odolné zvíře by tento nepříjemný zážitek mohl dopadnout hůř.

Foto: Shutterstock.com