Rajská zahrada na ostrově Capri

Autor:

Ostrov Capri je znám jako elegantní a krásná prázdninová destinace nejen pro bohaté. Také je opředen mnoha legendami, která sahají až do antiky. Říká se, že to byl ostrov mýtů. Žili na něm Sirény, které na své písně lákali námořníky. Odehrávali se tu údajně také starořímské orgie. V padesátých letech minulého století to bylo místo pro dovolenkování vyšších vrstev populace. Světové elity se zde předháněli v tom, kdo má lepší výhled na moře. Ale jaké je Capri dnes?

Střetává se tu mnoho různých světů. Pro cestovatele s batůžkem to bude příliš naškrobené místo. Pro celebrity a bohaté osoby zase příjemné místo k setkání po několika letech. Pro hledače tajemství a historie zase bohémský víkend v prozkoumávání římských zřícenin. Pro náhodné cestovatele zase krásné místo pro procházky a úchvatné výhledy na moře. Ne nadarmo si často ostrov volí novomanželé pro své líbánky.

Capri je přesně ten typ ostrova, který lidé buď milují a nebo nenávidí. Avšak nutno podotknout, že pokud dorazíte pouze na krátkou pár hodinovou návštěvu, věřte, že nepoznáte pravé kouzlo ostrova a snadno se přidáte ke skupině, která jej nenávidí. Pokud zůstanete přes noc, vychutnejte si to. Lidé se často schází na malém náměstí, kde to začíná žít. Najednou jakoby se smazali všechny společenské statusy.

Na ostrově můžete navštívit dvě města. Jedno je samotné hlavní město Capri a druhé Anacapri, které je pro turisty přeci jen normálnější. Obecně je zde i levnější ubytování. Mezi městy existuje pravidelná autobusová doprava, tudíž nepotřebujete ani auto. Ostatně pro auta tu nejsou silnice. Místní tu jezdí svými malými autíčky a lze zahlédnout i taxi. Z Anacapri vede také sedačková lanovka na vrchol Monte Solaro. Ve městě můžete také navštívit vilu San Michelle, která je přístupná veřejnosti a byl to domov švédského lékaře a spisovatele Axela Munthe.

Co se týče ostatních turistických lákadel, tak je to samotný ostrov. Jeho výhledy, skalnaté pobřeží a malebné kouzlo. Mezi ty nejkrásnější vyhlídky patří výhled na Neapolský záliv, skály Faragliony a nebo na Augustinovy zahrady. Naleznete tu i zničený palác císaře Tiberia. Ženy si pak najdou své zalíbení v hlavní městě, kde se vyskytují ti největší módní představitelé, zřejmě to ale bude chtít minimálně platinovou kreditku. Mezi oblíbené atrakce také patří obeplutí ostrova na lodi, ale pozor na některé pochybné společnosti, které se vás budou snažit jen natáhnout na ceně.

Nenaleznete tu mnoho pláží, protože jak už bylo řečeno, ostrov je spíše skalnatý a strmý. Nacházíte tu opravdu málo a také velmi malé oblázkové pláže. Avšak dávejte pozor, vstup do moře je prudký, a tak vhodný jen pro opravdu zdatné plavce. Raději se zdržujte na břehu nebo své jachtě.

Foto: Shutterstock.com