Rakousko dalo turistům červenou, od pondělí se země uzavře

Autor:

Situace, která se nyní odehrává v Rakousku není příliš příznivá. V zemi se zavedla přísná opatření, která mají přimět obyvatele k očkování. Spolu s tím se země dostává do lockdownu.

Bohužel zmíněný lockdown má za následek, že se rakouské hranice uzavírají pro turistické cesty. Uzavření by v Rakousku mělo trvat minimálně 10 dní, avšak je možné, že se klidně protáhne na 20 dní – což je více méně už teď pravděpodobnější možnost. Pro obyvatele tak nastává černý scénář. Platí celodenní zákaz vycházení – lidé tak budou moci jen do obchodu, do práce (tam, kde není možnost být na homeoffice), k lékaři a nebo za případnou zdravotní procházkou.

Problém tak nastává například pro Čechy, kteří si stihli už zarezervovat nebo zaplatit svůj lyžařský zájezd v Alpách v rámci zimní turistiky. Pro tisíce lidí se zimní dovolená zkomplikuje. Většina cestovních kanceláří tak bude muset řešit storna v podobě vrácení peněz nebo změnu termínu, případně změnu destinace. Ti, jenž vyráží na vlastní pěst, budou muset řešit storna v ubytování sami – což by vzhledem k vyhlášenému stavu v zemi neměl být větší problém při uznávání. Kromě dovolených se lidé samozřejmě nedostanou ani na adventní trhy, které se rovněž tímto rozhodnutím ruší a spolu s nimi všechny kulturní akce.

Zdroj info: Rakouská národní turistická centrála; iDnes
Zdroj foto: Pixabay