Receptem na šťastný partnerský život je cestování

Autor:

Štěstí a radost ze života, jsou dva pilíře spokojeného života, který by měl upřímně zažívat každý z nás. Zaměření se více na zážitky než obecně materiální věci, vám jistě změní život. Pokud tyto zážitky ale prožíváte ve dvou – v páru, je všechno ještě o něco krásnější. Cestování vás spojí a vy si budete zase o kousek blíž.

Užijte si okamžiky, kdy jste jen se svým partnerem a neruší vás u toho práce ani jiné starosti. Naučíte se naslouchat a dle toho reagovat, než abyste nad tím jen mávli rukou. Ocení to oba z vás. Zajímá vás, proč mají páry, které spolu cestují, lepší a šťastnější život? Pojďme se na některé důvody podívat a garantuji vám, že ani vám se už nebude chtít sedět doma na zadní části těla, zatímco je váš partner na druhém konci světa.

Cestování ve dvou je o kompromisech, neboť oba jste zcela odlišné bytosti. Avšak někdy se vyplatí zahodit ego a nechat vyhrát druhou stranu. Například pokud jeden z vás je lepší řidič a nebo se v místě vyzná lépe než vy, nechte se prostě vést. Je to hlavně o komunikaci. Jakmile se nedokážete domluvit nebo spolu mluvit, nemá smysl nic. Ostatně díváním se do očí toho druhého, pokud nemáte schopnosti telepatie, jsou jaksi k ničemu. Buďte upřímní a naslouchejte, jedině tak se pohnete z místa.

Před plánováním kam pojede, byste si oba měli sepsat seznam míst, kam se chcete podívat. Pokud se některá z nich shodují, pak máte na půl vyhráno. I když z vlastní zkušenosti vím, že se leckdy nechám překvapit výběrem zajímavého místa, o kterém jsem ani neslyšela a pak se jen dívám s otevřenou pusou a děkuji, že mě vzal právě tam. Vše není ani ztraceno pokud vy raději muzea, ale partner by se šel nejraději potápět do hlubin moře. Najděte takové místo, kde se dají dělat obě věci a něco navíc. Už jsem přeci říkala, že je to hlavně o kompromisech, komunikaci a také ústupcích.

Při cestování vás může potkat mnoho nepříjemných věcí, a tak je super, že vedle sebe máte svého parťáka. Ostatně s kým jiným byste se chtěli zasmát nad ztracenými kufry a nebo nad tím, že jeden z vás snědl nechutné jídlo a teď prosedí hodiny na záchodě. Rčení, že ve dvou se to lépe táhne, by se v tomto případě mělo tesat do kamene.

Často spolu zažijete výjimečné věci a vzpomínky si tak ponecháte v paměti celý život. Hlavně při cestování nemyslíte na budoucnost, ba naopak vychutnáváte si každý okamžik a každou vteřinu s osobou, která je teď vedle vás. Budoucnost přijde a co se má stát, se stane, ale teď je nejdůležitější přítomnost.

To nejlepší na konec. Ti, co spolu cestují nemají jen lepší vztah, ale samozřejmě i sex. Ostatně vyskytnete se ve zcela odlišném prostředí mimo vaši postel doma, když se k tomu přidá ještě hotelový servis, jsou vaše smysly více rozmazlovány a více si všechno svým způsobem užíváte. Intimita s vaším partnerem se jen prohloubí, tak zahoďte zbytečné hádky, podezřívání a užijte si snovou dovolenou právě teď. Čas strávený spolu je něco, co vám nemůže nikdo vzít.

Foto:Pixabay