Touha vrátit se domů byla silnější než strávit koronavirovou krizi v cizím státě. Kleona k jeho rozhodnutí vedlo hned několik faktorů. Ve Skotsku zůstat nechtěl, když se plánovaly zavřít hranice a finanční možnosti mu nedovolily vrátit se do Řecka letecky, stejně tak neměl dost peněz, aby mohl přečkat krizi ve Skotsku.
Kleon je ale dobrodružná povaha, a tak se rozhodl, že se domů dostane za každou cenu – a to na kole. Cesta dlouhá 3500 kilometrů mu zabrala téměř 7 týdnů. Při plánování cesty se držel pravidla, jet přes země, které mají ještě otevřené hranice. Musel obvolat různé ambasády a vlády, aby se ujistil, že má všechny požadované dokumenty.
Před cestou se také spojil s různými cestovateli, které už tak dlouhou cestu někdy podnikli a nechal si poradit, co vše si vzít sebou nebo kterým místům se raději vyhnout. Při cestě si často sáhl na dno svých sil. Byl přesvědčený, že tak jak si cestu naplánoval, ji také dokončí. Avšak k jeho překvapení se často stalo, že nedokázal splnit svůj denní limit kilometrů – ostatně tak dlouhá cesta pro netrénovaného člověka dá zabrat.
Všechno to bylo především ale o pozitvní mysli a přesvědčení. Naučil se být klidný, rozvážný a věřit v sám sebe. Náročná cesta se vyplatila a Kleon se posléze médiím svěřil, že jakmile dorazil do cílové stanice a spatřil svou rodinu, byl to jeden z jeho nejemotivnějších okamžiků v životě.
Foto: Pixabay