Revoluční aliance protestovala v Tokyu proti Valentýnu

Autor:

Stala se z toho každoroční událost, která se většinou koná o týden dřív, než je sv. Valentýn. Skupina se skládá z mužů, kteří se nazývají „Revoluční aliance nepopulárních mužů“. Celý protest začíná v parku poblíž sousedství Shibuya, kde vůdce aliance všechny pozdraví. Dále pak vychvaluje jejich snahy potlačit romatický kapitalismus. To, že někteří lidé kupují květiny nebo čokolády na Valentýna sami sobě, si aliance přivlastila a označila to za jejich největší úspěch za posledních 10 let existence.

Každoročně tedy chodí po ulicích Tokya a protestují proti zamilovaným a hlavně proti 14. únoru. V těchto průvodech často zaznívají věty jako „Zničte Valentýna“ nebo „Nenechte se ovládnout výrobci cukrovinek“. Mimochodem vůdce aliance je také znám pro svůj protest proti Štědrému dni.

Mezi aktivity aliance také patří protest proti Bílému dni, který se koná většinou 14. března. Smysl svátku tkví v tom, že muži děkují svým ženám, které je obdarovaly na sv. Valentýna. Avšak ani tento svátek se alianci nelíbí. Také vám přijdou, že jsou tak trochu zahořklí vůči okolnímu světu?

Foto: Shutterstock