Římská archeologická oblast se stane skanzenem

Autor:

Ilustrační foto: Pixabay

Milovníci historie se nyní mohou na návštěvu Říma těšit o něco více. V roce 2022 se historická Area Sacra v Largo di Torre Argentina stane otevřeným muzeem. Oblast tak projde nákladnou restaurátorskou prací.

V archeologické oblasti, která byla objevena a následně odkryta mezi léty 1926 a 1930, se nachází pozůstatky čtyř chrámů, které byly postaveny mezi 4. a 5. stoletím před naším letopočtem. Jednou ze zajímavých staveb je i Pompeiovo divadlo, u jehož vstupu se nachází pompeiovská kurie. V té byl údajně zabit Julius Caesar.

Area Sacra je také pověstná tím, že v ní bydlí stovky toulavých římských koček. Ale pozor, to že se jim v místě tak daří, je díky tomu, že o ně pečuje místní útulek. Ten je chodí krmit a pečuje o ně. Pokud je tedy při svých toulkách potkáte, nebudete se jich muset bát. Ne každá bude ale přítulná. Nicméně album fotografií by mohlo být velmi rozsáhlé.

Jakmile budou práce hotové, návštěvníci se budou moci dostat do dosud nepřístupných oblastí, včetně prohlédnutím si základů chrámu a pomníku. Na nalezišti budou taktéž vytvořeny vyvýšené a osvětlené chodníky. Práce tak velmi brzy započnou a budou trvat pouze rok. Projekt spolufinancuje italská módní značka Bulgari.