Trocha moderny do jinak historického objektu plného vzpomínek. Nová zatahovací podlaha bude konstrukčně nosná, aby se po ní mohli turisté procházet, tak jako kdysi gladiátoři.
Bylo to naposledy na začátku 19. století, kdy se po starořímské památce mohli naposledy lidé projít. To se ale během dvou let změní. Pravda od původní podlahy se tato nová bude celkem lišit. Ta původní byla z dřeva a zasypaná pískem. Podlaha pod sebou ukrývala komplex průchodů arény, kde se chovala v klecích exotická zvířata nebo připravovaly divadelní scény. Takto Koloseum fungovalo bez obtíží zhruba přes 400 let. Pak ale přišli archeologové a původní podlahu odkryly, aby se dostaly do podzemního patra arény a obnažili ji turistům tak, jak ji znají dnes.
Nová podlaha bude moderního rázu, vyrobená z oceli a pokrytá dřevem Accoya – což není tak úplně dřevo, ale má jeho vlastnosti. Vyrábí se složitým acetylačním procesem, který trvale mění podstatu původního dřeva, v tomto případě se používá borovice. Dřevo se pak stává velmi odolným a udržitelným produktem. Plocha, kterou bude tato konstrukce zaobírat je zhruba 3000 metrů čtverečních. Cílem konstrukce je, aby se dala spodní aréna rychle zakrýt i odkrýt. Rekonstrukce by měla dle předpokladů stát 18,5 milionů eur.
Navíc, tím, že se postaví podlaha, která je nosná, takže se lze po ní procházet, umožní ve starověkém Koloseu pořádat různé kulturní akce s nádechem historie. A nejen to, každý návštěvník si snadněji bude moci představit, jaké to bylo, když se do arény dostal gladiátor a ze stupňovitých pater na něj křičeli a povzbuzovali ho římští občané. Ale nebojte se, nikdo na vás divoká zvířata nevypustí.