Riva del Garda se nachází u známého italského jezera

Autor:

Město, které slouží jako letovisko na severním cípu jezera Lago di Garda. Jedná se celkem o rušné místo. Tato oblast je i přírodně krásná, neboť na konci města se začínají rýsovat dramaticky špičky hor. V pozadí se tak skrývá úchvatná scenérie. Ještě než se k městu postavila silnice, bývala Riva důležitým přístavem a spojnicí se zbytkem světa. Do roku 1918 bylo město součástí Rakouska. Nyní patří do regionu Trentino-Alto Adige.

Přestože město nemá mraky památek – naleznete tu asi jen dvě, je střediskem pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a v klidu se procházet klikatými uličkami nebo odpočívat na nábřeží. Naleznete tu mnoho promenád, parků a pláží. Hned u jezera se pak nachází historické centrum města, které je chráněno pevností. Srdce Rivy je pak obklopeno starými kamennými městskými branami. Uvnitř je atmosferická síť vysokých budov a místních uliček.

Foto: Pixabay – Garda

Mezi památky Rivy patří městské muzeum. V muzeu můžete nalézt historické exponáty, malby a také dočasné výstavy. Hned vedle lze navštívit listnatý park, který poskytuje dostatek stínu v parných letních dnech. Často tu potkáte na procházce seniory.

Jako další památku můžete navštívit věž Torre Aponale. Přístup na ní je veřejný a z vrcholu se vám tak naskytne příjemný výhled na náměstí Piazza III Novembre – srdce Rivy. Dále pak se před vámi rozevře celá krása jezera. Mimochodem na vrchol věže vedou úzké schody, tudíž při jejich stoupání zřejmě shodíte nabraná kila ze zmrzliny, kterou si zde budete dopřávat. Senioři nad 65 let mají do věže vstup zdarma.

Konec pasivního cestování. Severní konec jezera je velice oblíbený pro windsurfing, kterému se tu daří díky silnému větru. Pronajmou si můžete loď a vidět okolní krajinu zase z jiného úhlu. Pro ty, kdo se bojí a netroufnou si na loď ani na windsurfing, je tu naštěstí dlouhá pláž,můžou se zde procházet a nebo jen lelkovat a chytat sluneční paprsky. Nabízejí se také samozřejmě výlety do hor.

Foto: Pixabay