Rozchod nebo zásnuby? I výběr dovolené je důležitý

Autor:

Možná vás to překvapí, ale krásné pláže nebo ostrovy nelákají jen milovníky přírody. Často se lidé vydávají za ojedinělými dobrodružství právě pro to, aby mohli svou drahou polovičku požádat o ruku. Čím jedinečnější a romantičtější místo, tím líp. Avšak pozor mnohdy lidé berou právě svého partnera na poslední společnou strávenou dovolenou se záměrem se s ním nebo s ní rozejít. Přijde vám to bizarní? Inu, co člověk to jiná osobnost. Evidentně někdo k rozchodu potřebuje čerstvý mořský vzduch, jinému postačí obyčejná sms.

Londýn

Pokud se svým partnerem míříte do Londýna, věřte, že tady se s vámi rozcházet nikdo nebude. Nebo je tomu jinak? Ostatně zrovna Londýn je jedno z dražších měst, kde by vás zapíjení smutku mohlo vyjít opravdu draze, nebo že by se s vámi přeci jen rozešel a drahota města byla pomsta za nenaplněné tužby a očekávání? Kdo ví. Každopádně, ať už nad tím přemýšlíte nebo ne, připravte se na to, že s tím člověkem budete muset ještě letět domů a nikdo se asi netěší na ztrápený obličej vedle sebe v letadle a soustrastné pohledy ostatních cestujících. Nebyl by ten rozchod doma v klidu přeci jen lepší?

Filipíny

Trefa do černého, můžete se snadno zúčastnit hromadné svatby a zároveň rovnou odjet na líbánky na jeden z mnoha krásných ostrovů. To se vyplatí, ne? Avšak musíte oželit soukromí a jedinečnost svatebního dne. Svou babičku sem asi taky nedovezete. Na Filipínách jsou totiž v kurzu hromadné svatby, zřejmě aby snoubenci co nejvíce ušetřili. Páry se sjíždějí z celé země, aby si pak v katedrále, či na náměstí mohli říct své láskou naplněné ano. Nedoporučujeme tuto volbu pro nikoho, kdo je asociální, mohlo by se to podepsat na jeho psychickém zdraví a pak by možná mohl přijít ten rozchod.

Chorvatsko

Krásné pláže, skvělé jídlo, potápění mezi barevnými korály, co by se jen mohlo pokazit? Vždyť je vám tu spolu dobře. Mějte se ale na pozoru, hlavně pokud při blížícím se termínu konce dovolené navštívíte město Záhřeb. V ulicích města se schovává místo, které vám zrovna po libosti nebude. Avšak pro vašeho možná budoucího ex partnera to bude velmi symbolické místo pro vaše odloučení. Jedná se totiž o Muzeum rozchodů. Zmírnit vaši bolest z rozchodu pak můžou různé příběhy lidí o jejich nenaplněné lásce a také předměty, které jaksi ukončily vztahy a někdy i životy, míníme tím například vystavenou sekeru. Co tím básník asi chtěl říct?

Foto: Pixabay