S dětmi romantika při cestování nekončí, stačí na to jít chytře

Autor:

Ač by se mohlo zdát, že jakmile se do vašeho života narodí někdo nový, tedy váš potomek, vše pro vás končí. To není tak úplně pravda. Nebo spíše záleží, jak se k tomu člověk postaví a jak moc si chce udržet své původní cestovatelské priority. Existují lidé, kteří se pro své dítě vzdají všeho a pak po nocích zoufale projíždějí cestovatelská fóra a slintají nad místy, kde by mohli být se svým partnerem, kdyby neměli dítě.

Naštěstí jsou tu ještě lidé, kteří si nestěžují a využijí možnosti, že cestovat můžou se svým potomkem a ještě navíc si užít pořádnou romantiku se svým partnerem, na kterého se občas tak trochu zapomíná, protože pozornost vyžaduje jiná bytost. Vezměte si z takových lidí příklad a uvidíte, že život bude snadnější, lepší a hlavně se posílí pouta mezi vámi a vaším partnerem. Nezapomínejte na rčení: „Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá výmluvy.“

Při výběru místa, kam vyrazíte, buďte obezřetní. Stejně tak samozřejmě záleží na věku vašeho dítěte. Přeci jen vyrazíte-li například do nějakého zábavního parku, vaše děti se vyblbnou do syta a večer padnou únavou, ale co vy dva? Jste ochotni strávit čas mezi ostatními uzoufanými rodiči, kteří nezvládají vztek a křik svého dítěte? To asi není úplně ta pravá romantika pro upevňování pout.

Jako zabiják vášně se bude určitě jevit i prostor jednoho pokoje. Jakmile totiž uspíte děti, né že by to často šlo tak snadno, tak si sednete s vínem na balkon? To není to pravé ořechové. Raději vybírejte možnosti ubytování, kde budou mít děti svůj prostor a vy taky. Nikdo totiž nechce sedět ve stejné místnosti, jako spí jeho děti. V šeru a s obavou, že jakmile se zvedne ze židle, ta zaskřípe a zákonitě děti probudí. Kolo uspávání začíná od znova.

Využít můžete služeb Dětského klubu, který se o vaše děti na dovolené postará. Děti se zabaví nějakým dobrodružství jako je třeba hledání pokladu, samozřejmě pod dohledem školených osob a vy si opět můžete dělat co chcete, aniž byste se strachovali, kam váš potomek zmizel. Některé lepší hotely nabízejí i službu vyškolených pracovníků, kteří vaše děti pohlídají, pokud si budete chtít dojít třeba na večeři.

Oblíbenými se stále více stávají zájezdy zaměřené na rodiny s dětmi. Má to mnoho výhod, například si vaše děti najdou hned kamarády a možná se z nich stanou nerozluční přátelé. Tou další výhodou bezesporu je, že se můžete domluvit s ostatními rodiči, kdo bude hlídat ratolesti a tak postupně dostanete každý své zasloužené volno.

Velmi šikovným řešením, když si budete chtít zajít s manželem/kou na drink, jsou vaši rodiče. Zde existují dvě dokonalá řešení. Buď si rodiče vezmete sebou na dovolenou a tak máte jistotu, že kdykoli budete potřebovat pět minut ticha, víte, že se o ně vaše maminka nebo tatínek postará. Rodiče si užijí svá vnoučata a vy se budete moci věnovat svému partnerovi a vyrazit spolu třeba někam na výlet. Krutější varianta, odjeďte na dovolenou bez dětí a nechejte je u prarodičů doma. Týden pohody bez křiku, pláče a dožadování se. Nezní to božsky?

To nejlepší na závěr. Pamatujte, že magické momenty lze nalézt na nečekaných místech. Být spolu všichni dohromady. Sledovat s úsměvem na tváři, jak se vaše děti rozhlížejí a zkoumají své okolí, které je fascinuje a díky svojí dětské fantazii, mění místo na něco ještě víc pohádkovějšího než opravdu je. Objevují nová místa a zážitky, to může být sama o sobě romantika a pohlazení po vaší duši. Zakomponujte děti do vaší romantické chvíle.Udělejte si plážový piknik a nebo prostě jen travte chvíle spolu, protože nic neuteče rychleji než právě vyrůstání dětí a byla by škoda jim kazit dětství tím, že jim dáte do ruky telefon nebo tablet.

Foto: Shutterstock.com