S dětmi romantika při cestování nekončí, stačí na to jít chytře

Ač by se mohlo zdát, že jakmile se do vašeho života narodí někdo nový, tedy váš potomek, vše pro vás končí. To není tak úplně pravda. Nebo spíše záleží, jak se k tomu člověk postaví a jak moc si chce udržet své původní cestovatelské priority. Existují lidé, kteří se pro své dítě vzdají všeho a pak po nocích zoufale projíždějí cestovatelská fóra a slintají nad místy, kde by mohli být se svým partnerem, kdyby neměli dítě.

Naštěstí jsou tu ještě lidé, kteří si nestěžují a využijí možnosti, že cestovat můžou se svým potomkem a ještě navíc si užít pořádnou romantiku se svým partnerem, na kterého se občas tak trochu zapomíná, protože pozornost vyžaduje jiná bytost. Vezměte si z takových lidí příklad a uvidíte, že život bude snadnější, lepší a hlavně se posílí pouta mezi vámi a vaším partnerem. Nezapomínejte na rčení: „Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá výmluvy.“

Při výběru místa, kam vyrazíte, buďte obezřetní. Stejně tak samozřejmě záleží na věku vašeho dítěte. Přeci jen vyrazíte-li například do nějakého zábavního parku, vaše děti se vyblbnou do syta a večer padnou únavou, ale co vy dva? Jste ochotni strávit čas mezi ostatními uzoufanými rodiči, kteří nezvládají vztek a křik svého dítěte? To asi není úplně ta pravá romantika pro upevňování pout.

Jako zabiják vášně se bude určitě jevit i prostor jednoho pokoje. Jakmile totiž uspíte děti, né že by to často šlo tak snadno, tak si sednete s vínem na balkon? To není to pravé ořechové. Raději vybírejte možnosti ubytování, kde budou mít děti svůj prostor a vy taky. Nikdo totiž nechce sedět ve stejné místnosti, jako spí jeho děti. V šeru a s obavou, že jakmile se zvedne ze židle, ta zaskřípe a zákonitě děti probudí. Kolo uspávání začíná od znova.

Využít můžete služeb Dětského klubu, který se o vaše děti na dovolené postará. Děti se zabaví nějakým dobrodružství jako je třeba hledání pokladu, samozřejmě pod dohledem školených osob a vy si opět můžete dělat co chcete, aniž byste se strachovali, kam váš potomek zmizel. Některé lepší hotely nabízejí i službu vyškolených pracovníků, kteří vaše děti pohlídají, pokud si budete chtít dojít třeba na večeři.

Oblíbenými se stále více stávají zájezdy zaměřené na rodiny s dětmi. Má to mnoho výhod, například si vaše děti najdou hned kamarády a možná se z nich stanou nerozluční přátelé. Tou další výhodou bezesporu je, že se můžete domluvit s ostatními rodiči, kdo bude hlídat ratolesti a tak postupně dostanete každý své zasloužené volno.

Velmi šikovným řešením, když si budete chtít zajít s manželem/kou na drink, jsou vaši rodiče. Zde existují dvě dokonalá řešení. Buď si rodiče vezmete sebou na dovolenou a tak máte jistotu, že kdykoli budete potřebovat pět minut ticha, víte, že se o ně vaše maminka nebo tatínek postará. Rodiče si užijí svá vnoučata a vy se budete moci věnovat svému partnerovi a vyrazit spolu třeba někam na výlet. Krutější varianta, odjeďte na dovolenou bez dětí a nechejte je u prarodičů doma. Týden pohody bez křiku, pláče a dožadování se. Nezní to božsky?

To nejlepší na závěr. Pamatujte, že magické momenty lze nalézt na nečekaných místech. Být spolu všichni dohromady. Sledovat s úsměvem na tváři, jak se vaše děti rozhlížejí a zkoumají své okolí, které je fascinuje a díky svojí dětské fantazii, mění místo na něco ještě víc pohádkovějšího než opravdu je. Objevují nová místa a zážitky, to může být sama o sobě romantika a pohlazení po vaší duši. Zakomponujte děti do vaší romantické chvíle.Udělejte si plážový piknik a nebo prostě jen travte chvíle spolu, protože nic neuteče rychleji než právě vyrůstání dětí a byla by škoda jim kazit dětství tím, že jim dáte do ruky telefon nebo tablet.

Foto: Shutterstock.com


Místo pro vaše názory

ČeskoNovinkyZahraničí