Saudská Arábie láká na letní návštěvu. Zchladit se dá v pohoří Aseer i při návštěvě továrny na růže

Autor:

Od pěší turistiky v horách Aseer až po vůni zralých růží v Taifu, návštěvníci z celého světa jsou zváni, aby zažili to, co zcela přesahuje konvenční očekávání. Saúdská Arábie slibuje nezapomenutelné léto prostřednictvím jedinečné kombinace dobrodružství, kultury a relaxace.

Díky široké škále terénů – od hor přes pouště až po pláže – není divu, že počasí v Saúdské Arábii je také rozmanité. A i když platí určitá obecnost, mezi jejími regiony jsou důležité rozdíly, zejména to, že jihozápadní část země má polosuché klima.

Outdoorové zážitky za větrného počasí

Pohoří Aseer nabízí úchvatné výhledy a mnoho dobrodružství. Nachází se na pobřeží Rudého moře v pohoří Sarawat, které je nejdelším pohořím Saúdské Arábie. Je známé pro svou svěží teplotu, v létě průměrně 24 °C.

Návštěvníci mohou prozkoumat turistické stezky vinoucí se bujnými lesy a okouzlujícími údolími nebo si užít dechberoucí panoramatické výhledy ze slavné lanovky Al Soudah. Zažijte vzrušení z paraglidingových letů. Profesionální piloti vás budou doprovázet na tandemovém letu, takže si budete moci užívat horská panoramata. Aseer je oblast starověké kmenové kultury, zejména v historické vesnici Rijal Almaa, která je nyní dědictvím UNESCO. Zde se obvykle v září koná Květinový festival, který představuje kulturu domorodého kmene Aseri, včetně mužů nosících květinové korunky jako pokrývku hlavy.

Provincie Al Baha na jihu Saúdské Arábie se vyznačuje podmanivou přírodou. Návštěvníci se setkají s její ohromující přírodní krásou včetně Raghadanského lesa, zdobeného květinami, kde mlha zahaluje vrcholky zelených hor. Thee Ain je považována za jednu z nejvýznamnějších starobylých vesnic na Arabském poloostrově. Při pohledu zvenčí se vesnice může jevit jako jedinečný hrad. Dále také navštivte majestátní horu Shada, kde se můžete pokochat úchvatnou krajinou. Al Baha zažívá v letních dnech mírné počasí a pozůstatek jeho bohaté historie je viditelný i v hornaté krajině.

Foto: se svolením Saudi Turism Authority

Vůně slavných růží uprostřed zelené krajiny

Taif se vyznačuje celoročním chladným a oblačným počasím. Nachází se na východních svazích pohoří Sarawat a asi 1 700 m nad mořem. Taif je známý produkcí hroznů, bobulovin, granátových jablek a fíků – a zejména růží, které jsou vyhledávané pro svou přetrvávající vůni a pěstují je na více než 700 farmách. V regionu, který je stále z velké části neprozkoumaný a málo navštěvovaný turisty, je město mezi horami okouzlující destinací. Navštivte například 120 let starou továrnu na růže Al Qahdi, abyste viděli, jak se okvětní lístky mění v parfémy, růžovou vodu a další produkty.

Zdroj informací: Saudi Tourism Authority
Foto: se svolením Saudi Tourism Authority