Sbalte si kufry. Ve Švýcarsku vás čeká netradiční hotel s nula hvězdičkami

Autor:

Hledáte-li zajímavý zážitek pro vaši dovolenou, tak byste určitě měli zavítat do Švýcarska. Určitě si odnesete velice netradiční vzpomínku, která skvěle zapadne do vašeho cestovatelského deníku. Bratři Frank a Patrik Riklinovi jsou umělci, kteří se zabývají konceptuální architekturou. Okázalost a luxus švýcarského ubytování posouvají rádi za jeho hranice. To se samozřejmě odráží v jejich práci. Potřebují k tomu jen pár věcí. Protože razí heslo, že jedinou hvězdou v jejich hotelu jste právě vy, a proto s minimem věcí nabízí maximální zážitek.

Jeden z jejich významných projektů se nachází v bývalém jaderném bunkru poblíž Bodamského jezera. V bunkru naleznete jen jednu postel a jednu televizi, na které běží jen jeden program. Budete si připadat trochu stísněně, ale určitě to stojí za to.

Jejich další projekt postavili nedaleko bunkru. Vysoko v alpských horách v divoké přírodě. Čekají na vás dvě postele, dvě lampy a podlaha. Obejít se budete muset bez zdí a „soukromí“, za odměnu se vám ale naskytne neluxusnější pohled na přírodní krajinu vůbec. Na záchod si musíte ale dojít také do keře, neboť to v minimalistickém projektu chybí. No uznejte, lepší než spát ve spacáku, ne? Takhle můžete ležet v posteli a pozorovat tisíce hvězd přímo nad hlavou. Ráno vám je servírovaná snídaně až do postele a to místními farmáři, kteří jsou převlečeni za komorníky.

Pokud vás zajímá cena netradičního zážitku, tak se pohybuje okolo 6500 Korun za jednu noc. Každý rok si bratři vybírají novou lokaci, kam umístí svůj nový a netradiční projekt. Avšak kde to bude letos, o tom nikdo neví. Rádi se však necháme jejich vynalézavostí překvapit!

Foto: Shutterstock.com