Sbírka potravin pomůže zajistit lepší Vánoce lidem v nouzi

Autor:

Sbírka potravin začíná už tuto sobotu ve všech hypermarketech Tesco a vybraných maloformátových prodejnách po celé ČR ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR. Zajistit potraviny, ale také základní drogerii těm, kteří to nejvíce potřebují, to je hlavním smyslem Sbírky potravin. Darování je navíc možné i na Tesco Online nákupech pomocí tzv. Balíčků pomoci až do 1. prosince.

V důsledku pandemie covid-19 mnohé pracující rodiny i jednotlivci přišli o stabilní příjem a výrazně tak narostl počet lidí potřebujících potravinovou pomoc. 1,5 milionu občanů se nachází pod hranicí chudoby. Největší problémy mají převážně samoživitelky s dětmi a ženy starší 65 let, které žijí samy. Pomoci zajistit potřebným lepší Vánoce mohou zákazníci tím nejjednodušším způsobem – darem trvanlivých potravin či základní drogerie.

Konzervy, dětská výživa, polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny nebo základní a dětská drogerie, to jsou produkty, které by neměly chybět v nákupním košíku, pokud se zákazníci rozhodnou přispět do Sbírky potravin. Během soboty 21. listopadu od 8:00 do 18:00 tak mohou učinit ve 102 obchodech Tesco po celé ČR. V prodejnách budou navíc pomáhat maximálně dvoučlenné dobrovolnické týmy. Dobrovolníci vybavení ochrannými pomůckami budou dodržovat přísná bezpečnostní opatření a pomohou bezkontaktně s umisťováním darovaného zboží do přistavených nákupních vozíků na sběrných místech. Tesco se navíc rozhodlo do Sbírky potravin zapojit i dodavatele. Každý dodavatel může v týdnu od 23. listopadu prostřednictvím našeho distribučního centra darovat trvanlivé potraviny, které budou následně předány Potravinovým bankám.

Darujte bezpečně online

Ne všichni zákazníci a kolegové mají tu možnost dostat se do prodejen a sami darovat potraviny. Proto i ve vánoční Sbírce potravin mohou registrovaní zákazníci darovat zboží z pohodlí svého domova prostřednictvím Tesco online nákupy a služby Tesco Zásilka už od 18. listopadu. Darování přes internetový obchod je možné až do mezinárodního dne dárcovství (Giving Tuesday), který letos připadá na 1. prosince, a to prostřednictvím speciálně připraveným tzv. Balíčkům pomoci. Díky těmto předpřipraveným balíčkům koupí zákazníci přesně to, co klienti charitativních organizací potřebují nejvíce, a to jedním klikem na tomto odkazu. „Online Sbírka potravin je pro nás i ty, kteří chtějí pomoci v této složité době, klíčová. Je bezpečným a jednoduchým způsobem, jak darem potravin přispět lidem v nouzi. To že trvá dva týdny je také velmi důležité. Často lidé nestihnout zajít včas do obchodu nebo si všimnou, že Sbírka proběhla až poté. Příležitost účastnit se mají díky online Sbírce, která končí symbolicky až na Giving Tuesday. Věříme, že se nám díky zapojení online obchodů povede vybrat značné množství potravin pro lidi v nouzi,“ dodává Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Komu darované potraviny pomohou?

Darované potraviny a drogistické zboží putují do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, postiženým či lidem bez domova a v nouzi, a to ve městech a v regionech, kde se sbírka uskutečňuje. Díky dobře fungující logistice se dostávají potraviny a drogerie ke všem potřebným v místech sbírek. Dárci tak mají jistotu, že potravinami nebo drogistickým zbožím pomáhají potřebným ve svém okolí.

Foto:pixabay