Sedmitunový slon si v Thajsku pohrál s autem plným turistů

Autor:

Při cestě národními parky v doprovodu zkušených průvodců se vám může stát ledacos. O to horší je zážitek, když jste ve vozidle sami a nemá vám, kdo poradit. Avšak to, co se stalo v Thajsku, nikdo nečekal. Vy byste jistě v kůži pasažérů také být nechtěli. Při projížďce rezervací se jeden slon rozhodl, že se auto stane jeho novou hračkou.

Čtyři a třicetiletý slon, kterému se přezdívá Duea, si vyhlédl auto na cestě, přes které se rozhodl, že se přeplazí a pohraje si ním. Možná v autě viděl novou hračku na drbání, neboť se o vozidlo otíral i hlavou. Pro slona to byla velká zábava, avšak pro pasažéry automobilu asi moc ne. Podle nás počítali poslední vteřiny života a na tento zážitek do smrti nezapomenou. Z fotografií můžete vidět, že se nejednalo o žádný terénní vůz, avšak pro tak těžké zvíře celkem lehká krabička.

Naštěstí řidič vozidla zachoval chladnou hlavu a při první možné příležitosti vystřelil vpřed a unikl dalšímu poškození jeho vozidla. Slon tak zůstal smutně stát uprostřed cesty sám. Divokému zvířeti se podařilo rozbít zadní sklo, pomačkat střechu a celou konstrukci vozidla. Pasažérům se naštěstí nic nestalo.

Řidičům v národních parcích se všeobecně doporučuje, aby si udržovali velkou vzdálenost od slonů, avšak tentokrát šlo o velkou náhodu, že se slon pohyboval zrovna v blízkosti hlavní cesty.

Foto: The Sun