Senioři a cestování na výletních lodí

Autor:

Doby, kdy jste běhali maraton, jsou asi už nenávratně pryč, avšak to neznamená, že byste měli ztratit elán a sedět celé dny doma u televize. Sice vám už není dvacet ani čtyřicet, ale máte nespočet výhod oproti ostatním turistům, které je třeba náležitě využít a také si ten život především užít.

Jestli si myslíte, že vám už vlak s cestování ujel, tak jste na omylu. Nezáleží na tom, jestli jste sami nebo vám zdraví neslouží tak jako dřív, vždy můžete využít přesně takovou dopravu, která vám vyhovuje a věřte, že ta na výletní lodi bude přesně pro vás. Loď je ideálním místem na seznámení, neříkáme, abyste si hledali nového životního partnera, ale takových kamarádek taky není nikdy dost.

Proč byste ve stáří měli litovat toho, co vše jste nestihli udělat, protože … za to si dosaďte jakýkoli důvod. Jste tady a teď, tak otevřete internet a kupte lístky na loď. Uvidíte, že to bude to největší dobrodružství, které zažijete a rádi na něj budete vzpomínat. Pokud si netroufáte na velkou plavbu, co takhle zkusit nejdřív něco malého jako je třeba plavba po Vltavě nebo na Orlík?

Jaké další výhody máte oproti mladším generacím? Tak především máte už od rostlé děti a v 99% už s vámi nebydlí, takže nemusíte brát ohled na nikoho, ani na brečící vnouče. Nemusíte upřednostňovat program nejmladšímu členovy posádky a prostě si budete dělat jen to, co chcete vy. Tak, jak jste si to vždycky přáli, ale báli jste se dát sami sebe do popředí zájmů. Dále máte volno, máte volna kolik jen potřebujete. Což vám umožňuje odjet třeba hned zítra. Jestli jste se s manželem doma už nudili a vadili vám jeho každodenní odchody večer do hospody, je tu příležitost vyzkoušet něco nového a najít si zase k sobě cestu.

Existují ale faktory, kterých se možná budete bát. Patří mezi ně například, že se bojíte jet sami nebo se bojíte o své zdraví. Samozřejmě, pokud jste vážně nemocní, asi byste měli dát na lékaře a zůstat doma, ale pokud vás trápí jen bolest kloubů, můžete se naložit na lodi do vířivky a koukat u toho na moře nebo na zlobivé racky na obloze. A k té první věci, sami nikdy nebudete. Na lodi si vždy najdete dobrého společníka nebo společnici, která vám zase vykouzlí úsměv na tváři.

Na druhou stranu pokud váš muž na to není, proč byste nemohla vzít sebou sousedku? Bude to jako za mlada, uvidíte! Tolik vzpomínek a zážitků. Začít prozkoumat svět, na to není nikdy pozdě.

A bezesporu velkou výhodou lodního cestování je to, že máte vše za co si zaplatíte a nemusíte se o nic starat. Odpadne veškerý stres a strach, že se nedomluvíte. Vy si prostě jen užijete zaslouženou dovolenou a ještě poznáte nové kouty naší planety země. A to se vyplatí!

Foto: Shutterstock.com