Sicilská vesnice nabízí finanční pomoc při renovaci domů

Autor:

Obliba nákupů domů za počáteční investici jedno euro v Itálii sílí. K této výzvě si přidávají další a další vesnice napříč zemí. Jako poslední se k iniciativě přidala i sicilská vesnice.

Troina, jak se vesnice jmenuje, nabízí potencionální kupcům domů, lákavou nabídku. Místní samospráva je ochotna poskytnout finanční prostředky až do výše 25 tisíc euro. Což je velmi přínosný benefit, protože jak je známo většina těchto levných domů není úplně ve stavu, do kterého byste se mohli hned nastěhovat.

Samozřejmě mít vlastní bydlení chce každý, a tak finance, které samospráva nabízí, by mohly být i odrazovým můstkem pro rodiny, které by se ve vesnici chtěli usadit – přeci jen zjednodušil by se jim začátek do nového života a hlavně se usnadnily náklady s renovací ve většině případů chátrajících budov. Jaké jsou podmínky pro získání domu za 1 euro, se můžete dočíst v našem článku.

Aktuální situace v Troiny je taková, že se lidé stěhují ze středověkého centra do nových moderních domů na periferii. Což z dlouhodobějšího hlediska vůči demografii obce není zcela optimální. Každopádně bydlet v této vesnici by chtěl každý. Kromě historického původu nabízí i nádherné výhledy do okolí a třeba také na Etnu.

Foto: pixabay.com