Smutný důvod, proč mileniálové nejezdí na dovolené

Autor:

Není žádným tajemstvím, že mileniálové jsou stresováni,přepracováni, nemají dostatečné finanční ohodnocení a ze všeho nejvíc touží si vzít dovolenou. Bohužel i pro mladé lidi, kteří pracují v firmách, které poskytují svým zaměstnancům placené volno, mohou být nálady na dovolenou velkou zátěží.

Zejména pokud mají platit vlastní drahý nájem, obživu a další drobnosti. Peněz na cestování pak už zbývá po málu. Z tohoto vzorce tedy není divu, že více jak polovina pracujících mileniálů si prostě dovolenou vzít nemůže, aniž by je to finančně nezruinovalo.

Není to tak, že by se tito mladí lidé nesnažili pracovat ze všech sil, aby si mohli finance užít, ale protože žijí převážně v hlavních městech, je třeba počítat s náklady. Jen v Praze se náklady na ubytování, pokud chce člověk bydlet sám a v garsonce od 10 tisíc výš. Není proto divu, že spousta lidí do 30 let bydli s několika dalším lidmi v bytě, aby alespoň něco ušetřili.

Dle studie, kterou provedla americká společnost, se ukazuje, že více jak 74% respondentů si přeje, aby si mohli vyhranit více peněz na cestování. Dalších 37% z celého počtu respondentů uvedlo, že se dostalo do dluhů, právě kvůli vytoužené dovolené a nejsmutnější číslo je 5% lidí, kteří ještě stále splácejí svou poslední dovolenou.

Problém mileniálů řeší tak krátké dovolené, jako jsou eurovíkendy nebo tuzemské krátkodobé dovolené, které je tak méně finančně zatěžují a díky víkendům si nemusí brát ani dovolenou.

Foto: Shutterstock.com