Špatné počasí na dovolené

Autor:

Konečně je to tady a blíží se vaše dovolená, kterou máte zaplacenou dlouho dopředu. Jenže, když se podíváte na meteorologickou předpověď, úsměv vám zatrne. Vypadá to, že strávíte týden v dešti. Nezapomeňte na to, že předpověď se mění jako ponožky a co je dneska, nemusí být zítra. Na druhou stranu byste neměli propadat smutku, i v dešti se dá podniknout spousta věcí.

Když jsem vyrážela na Slovinskou Istrii, tak nám propršely tři dny ze čtyř a můžu vám garantovat, že jsem každý den byla tak utahaná, že jsem šla spát už v devět.

Nemusíte se tedy bát, že by déšť pokazil vaši zaslouženou dovolenou. Ostatně koupit pláštěnku stojí pár korun. Pláštěnku ze zkušenosti doporučuji více jak deštník, je to prostě praktičtější.

Dorazili jste na hotel, ubytovali se a smutně koukáte na moře, protože jste se celý týden chtěli jen válet na břehu a popíjet drinky u bazénu? Nebojte, ono se vyjasní a do té doby nebudete přece zavřeni na pokoji a trucovat. Pokud s sebou máte druhou polovičku, snadno se zabavíte i v deštivých dnech. Čas sbližování je tady. Zatímco jste doma kolem sebe chodili jako duchové, tady máte čas si k sobě zase nalézt cestu a zažít plno zážitků, na které budete rádi vzpomínat.  A propo ve dvou se to vždycky lépe táhne, ne?

Můžete konečně vyzkoušet hotelovou nabídku, co se týká wellness a saun, na kterou nikdy nemáte čas, protože se smažíte na břehu moře. Hotel pro vás jistě přichystá i večerní zábavu v podobě různých tématických večerů, na kterých si můžete zlepšit náladu, popíjením pestrobarevných drinků.

A co takhle vyrazit na dobrodružství? Pláštěnku máte, tak si sbalte batůžek a vyrazte poznávat město. Déšť má jednu velkou výhodu a tou je, že na ulicích a u turisticky oblíbených památek nepotkáte téměř ani nohu. Obhlédnout terén vyráží jen ti nejodvážnější.

Ve městě se dá dělat spousta věcí. Můžete navštívit nejen historické památky, ale také muzea a především restaurace. Právě teď je ten nejlepší okamžik, abyste ochutnali všechny vám vzdálené chutě a nechali rozmazlovat své chuťové pohárky na jazyku. Jídlo v hotelu je jedna věc, ale jídlo mimo hotel, jedna radost.

Foto: Shutterstock.com