Špatné počasí v zahraničí? Neseďte na pokoji a vyrazte ven

Autor:

Těšíte se, že konečně odjedete z města a vykoupete se v moři. Jaké nastane ale zklamání, když přijedete na své vysněné místo a prší. Z dlouhodobého hlediska to nevypadá, že by se mraky rozehnaly a pustily mezi sebe sluníčko. Počasí vám nepřeje, bohužel to při nákupu dovolené nebo plánování výletu, nemůžete úplně ovlivnit. Někdy se sami meteorologové s předpovědí seknou a tam, kde byste to čekali nejméně, je prostě ošklivo.

Teď už jste tady, tak co se dá dělat, přece to celé neprosedíte na hotelové posteli s depresí v ruce. Máme pro vás pár tipů, jak se zabavit a nepřijít o svoje volno. Není tedy od věci si pro případ nouze zabalit do kufru pláštěnku nebo deštník. Na místech, kde 90% roku znají jen sluníčko, se pak velmi těžko shání.

Jak se zabavíte, záleží také na tom, jestli jedete sami nebo v páru. Ve dvou se to lépe táhne a můžete spolu vymyslet mnoho aktivit. S sebou do kufru můžete přibalit nějakou deskovou hru (která je skladná). O zábavu a pohádání se máte postaráno. Pokud se do zahraničí vydáte sami, první co můžete podniknout a při výběru hotelu byste to měli zohlednit, je vyrazit do wellness. Pokud váš hotel lázně nemá, pak si snadno na internetu naleznete místní lázně nebo wellness. Neznám nic lepšího než v ošklivém počasí si vegetit jako král v sauně a nebo vyhřívaném bazénu, stejně tak si můžete v baru dopřát koktejl.

Jestli na lenošení v sauně moc nejste, ale raději byste šli prozkoumávat město, pak v tomto momentě přijde na řadu váš zabalený pomocník – deštník nebo pláštěnka. Sama se přikláním více k pláštěnce, než k deštníku, který vám vítr může snadno odnést a nebo převrátit a máte po procházce. Za to pláštěnka vám zůstane na těle a ochrání od deště celé tělo. Dnes už jsou k dostání v různých barvách i motivech. Nemusíte se bát, že by pláštěnka nějak hyzdila váš celkový outfit.

Dostali jsme se ven, co teď? Pokud nemáte naplánovaný přesný cíl, není nic jednoduššího než projít různá muzea a galerie. Podívat se do parků, zoo nebo v případě jemného deštíku projít se po břehu moře. Pokud nejste moc na umění, pak můžete zamířit do místních kaváren a vychutnat si místní kávu nebo čaj a samozřejmě nezapomenout na nějaký dobrý dortík. Flákání vás zřejmě nebude bavit celý den, na druhou stranu se budete moci připojit bezplatně k wifi, a tak je třeba toho využít.

Prvně si zjistěte, jaké vás čeká počasí na nejbližší dny, abyste se podle toho mohli zařídit. Můžete také prozkoumat místní akce, od koncertů až po kurzy vyšívání. Třeba vás zaujme něco, co už jste dávno chtěli vyzkoušet, ale neměli jste na to čas. Výběr už je na vás.

Může ale nastat situace, kdy nemáte peníze nazbyt a vše výše zmíněné je nad vaše finanční možnosti. I přesto doporučuji si našetřit nějaké peníze stranou, nevíte totiž, kdy se vám budou hodit a nemusí to být nutně kvůli zabavení se, když venku prší. Když se zbavíte počátečního ostychu, můžete se seznámit se svými hotelovými spolubydlícími, a kdo ví, třeba poznáte někoho zajímavého a následně můžete společně něco podniknout. Seznámit se můžete i s místními lidmi, nejen že poznáte nové lidi, ale také si procvičíte jazyk.

Pokud ale venku zuří vichhřice nebo tajfun, rozhodně nedělejte hrdiny a nevycházejte ven. Raději vytáhněte ony deskové hry a nebo se posaďte na bar s knížkou.

Foto: Pixabay