Spojené arabské emiráty jsou víc než jen Dubaj

Autor:

Zájem o dovolené ve Spojených arabských emirátech dlouhodobě výrazně roste. Češi oceňují zejména stabilní teplé počasí a ideální podmínky pro koupání. Spojené arabské emiráty jsou pro Čechy atraktivní exotickou destinací po celý rok. Vyhledávají je tak nejen v zimě a na jaře. Zvýšený zájem turistů se dle statistiky cestovní agentury Invia projevuje napříč všemi emiráty. Zatímco v minulosti cestovali čeští turisté výhradně do Dubaje, dnes objevují i další lokality.

Stále více turistů cestuje do Spojených arabských emirátů opakovaně. Proto chtějí objevovat i nové kouty této země a cestují kromě Dubaje i do dalších emirátů. Poptávka po zájezdech do této oblasti tvořila v minulosti dokonce 58% podíl na prodeji First Minute zájezdů do SAE. Zájezdy do Dubaje pro srovnání volí zhruba 27 % turistů. Do hledáčku cestovatelů se ale dostávají i další z emirátů. Malý emirát Fujairach ležící na úpatí pohoří Hajar například ještě před rokem zaujal jen několik jedinců.

Dubaj

Nejlidnatější z emirátů v SAE – Dubaj – je místem mnoha nej. Často je označována jako Perla Perského zálivu a patří mezi nejoblíbenější cíle turistů. Ti zde totiž najdou celou řadu lákadel. Mezi ta patří nejvyšší budova světa, nejluxusnější hotel nebo největší obchodní centrum. Nákupní centra v Dubaji nabízejí množství atrakcí pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci mohou obdivovat obří akvária, zabruslit si nebo si prohlédnout největší zpívající fontánu na světě. Únik před vysokými teplotami zase poskytuje nejdelší krytá sjezdovka v centru Mall of the Emirates. V pokořování rekordů navíc v Dubaji chtějí pokračovat. I přes bleskový rozvoj se zde však můžete seznámit i s tradiční kulturou a zvyky. Za návštěvu stojí místní trhy se zlatem, kořením a látkami nebo místní poušť.

Fujairach

Jeden z nejmenších emirátů se od Dubaje v mnohém liší. I zde sice narazíte na moderní stavby a pocítíte obrovský technologický pokrok, Fujairach však nabízí též vyžití pro milovníky historie a památek. Mezi největší zajímavosti patří místní pevnost nebo nejstarší mešita v zemi Al-Badiyah. Emirát je atraktivní i pro milovníky přírody, většina jeho plochy je totiž pokryta pohořím Hajar. Navzdory poloze emirátu zde nenajdete žádnou poušť, břehy Ománského zálivu pak mají ideální podmínky pro potápění.

Ras al-Khaimah

Emirát Ras al-Khaimah je místem mnoha kontrastů. Na jedné straně se zde rozkládají krásné písčité pláže a čisté moře, na druhé straně se tyčí vysoké hory. Populární jsou zde výlety do pouště a jízda na písečných dunách, Ras al-Khaimah je ale označován rovněž za nejzelenější ze všech emirátů. Navštívit tu můžete celou řadu velmi úrodných údolí. Nespornou výhodou této oblasti jsou pak místní ceny.

Hotelové komplexy nabízejí plnohodnotné služby a potřebný komfort, ubytování je však v tomto emirátu výrazně levnější než v honosné Dubaji. Mezi nejzajímavější pamětihodnosti emirátu patří nejstarší město v Perském zálivu Jazeerah-al-Hamra, které si i přes významný rozvoj SAE zachovalo svůj původní ráz. Zhruba 25 kilometrů od hlavního města poté leží populární lázeňské městečko Khatt, kde z hloubky 30 metrů vyvěrají tři horké minerální prameny. Ty pomáhají především při revmatismu a kožních potížích.

Foto: pixabay, zdroj: invia