Strašidelné Česko: Upíří pohřebiště

Autor:

Píše se rok 1966 a jistý pan Zmeka v Čelákovicích na svém pozemku nechává vyhloubit jámu kvůli vodovodnímu potrubí. Po pár metrech narazí na hrob a následně na kostru těla. Na nic nečeká a volá policii, která na místo dorazí se znalci. Původně si majitel myslel, že je jeho dům postaven na hřbitově, to se se záhy potvrzuje, avšak skutečnost je mnohem strašidelnější, než si kdokoli z přítomných mohl připustit.

Při rozsáhlejším průzkumu oblasti byly nalezeny další ostatky převážně mužů, kteří byli pohřbeni záhadným způsobem. Kostry ležely například na boku, zády k východu slunce nebo čelem k zemi. Další měly svázané ruce nebo zacpaná ústa. U některých byla dokonce hlava oddělena od těla. To vše sloužilo v dřívějších dobách jako protivampyrické obranné prostředky. Avšak to nejzvláštnější se našlo u jediného muže, který měl vražený dřevěný kolík u levé paže, dá se tedy předpokládat, že jím bylo probodnuto srdce. Jednalo se tak opravdu o upíra?

Odborníci z řad archeologů objevili, že ostatky těl jsou přibližně z 10. nebo 11. století našeho letopočtu. Podrobná analýza těl také ukázala, že se jednalo o dospělé bytosti ve věku 20 až 40 let, kteří zřejmě zemřeli násilnou smrtí. Lidé nebo upíři, říkejte jim jak chcete, byli pohřbeni v plné síle. To znamená, že nebyli nemocní ani nijak fyzicky nestrádali. Některá těla dokonce byla nestandardně vysoká a mohutná, s ohledem na dobu. U některých se dokonce našli i deváté zuby v horní čelisti, tedy špičáky.

Tento strašidelný nález potvrdil, že se rozhodně nejednalo o normální hřbitov. Informace se rychle rozšířila mezi širší veřejnost a začalo se věřit, že se skutečně jedná o hřbitov upírů a ne jen tak ledajaký. Nalezené pohřebiště upírů by tak mělo být jedno z největších ve střední Evropě. Místo přitahuje nejen upíří fanatiky, ale i záhadology, kteří se stále snaží rozluštit tajemství koster. Pokud to skutečně měli být obyčejní lidé, tak proč byli tak záhadně pohřbeni? A co ty kůly? Spousta otázek a žádné odpovědi.

Foto: Shutterstock.com