Stydlínům vstup zakázán aneb koupání na Adama povoleno

Autor:

Žijeme v 21. století, a přesto některá témata zůstávají stále velké tabu, ačkoli by se člověk neměl za co stydět. S tématem mě váže osobní zkušenost. Když jsem jedno léto byla na nejmenovaném pražském koupališti. Z dáli šlo zahlédnou komickou situaci. Na druhé straně koupaliště byla oddělená nudistická pláž, přesto lidé, kteří na ní byli se jaksi styděli, že tam asi jsou. Mohli jste pak pozorovat jejich vtipně rychlé přesuny z keře do vody, tak aby za ten kratičký čas je nemohl nikdo vidět.

Člověk si tak říká, však je na nudistické pláži plných jiných nahých lidí, v čem je problém? Občas se prostě člověk cítí špatně i svým způsobem před sobě rovnými. Ostatně v to nás klíčí jen ta pochybnost, kterou máme zakotvenou hluboko v sobě, protože jako lidé potřebujeme neustále přemýšlet nad tím, co si o nás myslí druzí. To by byla paráda, kdyby to lidé hodili za hlavu a žili tak, jak žijou. Nikdo není perfektní, ani ty vyretušované fotky v časopisech. Ale to už je jiná kapitola. Pojďme se raději vrátit k nudistickým plážím.

Osobně jsem na žádné nebyla, avšak ráda si na veřejném zalezu do nějakého klidného kouta a sundám vrchní díl plavek při opalování. Nikdo nechce mít opálená ramínka, vážně ne a ten, kdo jo, tak je asi blázen! A nebo se stydí. Taky jsem s tím dost let bojovala, ale pak jsem si řekla, však o nic nejde. Samozřejmě po tom, co opustím své slunné stanoviště, se zase obleču. Stačí, že už při opalování mě pozoruje tak 10 očí, jak kdybych dělala něco špatného. Holt zde v Čechách je ještě mnoho tabu, která by se měla prolomit.

Ale co vy? Uvnitř touha se svléknout, ale v hlavě stále blok. Poradíme vám, kam můžete vyrazit a hlavně co vám pomůže překonat první návštěvu, věřte, že pak vám to přijde už úplně normální.

Rady

Pro začátek, chodíte rádi do sauny? A víte, že jsou tam všichni nazí a nepřijde vám to vůbec divné? Jasně, takže proč by mělo na nuda pláži, když se jedná téměř o to samé. Výhoda sauny je, že si zde přes zimu můžete trénovat svou stydlivost vůči nahotě.

Čeho byste se měli dále zbavit, je pocit, že se budete nacházet na místě plném exhibicionistů a dokonalých těl. To ani zdaleka není pravda. Počítejte s tím, že většinou na takových plážích potkáte lidi z vyšší věkové kategorie. Ostatně nudismus se k nám dostal z Německa právě na přelomu 70. a 80. let. Pamětníci ještě rádi zavzpomínají, jak na pláže vtrhla VB a snažila se je pochytat. Hlavně pointa celého nudismu není to, aby se lidi vzájemně prohlíželi. Nikdo se před nikým nepředvádí, nezatahaje břicho ani si zběsile ručníkem nezahaluje nedostatková místa.

Abyste se zbavili prvotního studu, je dobré sebou vzít třeba kamarádku. Před ní se tolik stydět nebudete, nebo?

Co se týče očního kontaktu, tak je normální, že na vás budou zírat, ostatně vy na ně taky. Po pár minutách vám bude připadat prostředí tak normální, že vám to bude už úplně jedno. Na druhou stranu, však na vás zírají i na normální pláži, tady se to liší jen tím, že nemáte plavky.

Vyhýbejte se zapadlým místům a spíše zůstávejte v centru dění. Proč? Jednoduché, ne každý naturista to bere jako životní styl, někteří se tam opravdu chodí jen dívat a na okrajích se dějí všemožné věci. Je jen na vás, jestli se tomu chcete vyhnout a nemít zbytečné soukromí za cenu toho, že vás někdo bude ze křoví pozorovat.

Pokud vám to bude připadat jako silný zážitek, nezapomínejte na to, že vždy můžete odejít. Jste tu svobodně, tak se svobodně i chovejte. Jestli jste ale bojovník, jděte třeba do vody, hned jste „oblečeni“ a nebo se otočte na břicho, je to komfortnější? Jo a hlavně se nezapomeňte pořádně namazat, protože spálený zadek od slunce, je to největší peklo.

Kam zajít?

Pokud se vám nechce jet kvůli nahotě do zahraničí, určitě uvítáte tipy, kam můžete vyrazit v naší České republice. Vstup se pohybuje mezi 20 až 100 korunami. Na internetových stránkách si snadno zjistíte, kdy mají otevřeno, ale zpravidla to bývá od rána do večera.

Praha: Hostivařská přehrada, Šeberák, koupaliště Džbán

Plzeň: Litická přehrada

Hranice plzeňského a jihočeského kraje: Nudicamp Račov

Ostrava: Štěrkovna

Chomutov: Kamencové jezero

Stará Boleslav: Pískovna Lhota

Poděbrady: Jezero Poděbrady

Zdíkov: Camp Mléčná dráha

Rokycany: Ejpovické útesy

…a mnoho dalších.

Foto: shutterstock.com