Svátek zamilovaných se blíží. Připravili jsme pro vás pár tipů, kam vyrazit

Autor:

Únor je nejkratším měsícem v roce, přesto v jeho polovině slaví svátek všichni zamilovaní. Den svatého Valentýna se neúprosně blíží a pokud stále tápete, čím překvapit vaši drahou polovičku, rozhodli jsme se, že vám s tím trochu pomůžeme. Já sama zastávám názor, že láska by se měla oslavovat každý den a ne jen tak, jak praví kalendář. Na druhou stranu, je milé, když víte, že váš partner si na vás vzpomněl a připravil vám nějaké překvápko. No vážně, víte, jak ženy mrzí, když jim nedáte ani květinu? Holt my holky jsme osoby citlivě založené a tiše očekáváme, že se vytasíte s nějakou peckou, i když to nahlas nikdy samozřejmě nepřiznáme. Tak pánové, pojďte se letos pochlapit a potěšte své ženy. Přeci jen, ony jsou právě ty královny, které při vás stojí v časech dobrých, ale i těch zlých.

V hlavním městě máte nepřeberné množství, jak Valentýna oslavit. Můžete zajít do pěkné restaurace a nebo divadla. Pokud ale chcete, aby to byla opravdová romantika, co takhle zkusit plavbu po Vltavě spojenou s večeří? Na webových stránkách Prague Boats si můžete vybrat ze tří balíčků. Všechny plavby jsou tříhodinové a v ceně máte i večeři a vždy něco navíc, například živou hudbu.

Pokud vám nedělá dobře, jak se loď houpe, můžete pro změnu vyrazit na romantickou procházku na Vyšehrad, poutní místo všech zamilovaných. Stejnou parádu udělá i procházka na Pražský hrad. Svoje kroky můžete zakončit v některé z místních vináren. Dobré víno ještě nikoho neurazilo.

Někdo přeci jen rád zůstává v teple, proto svou drahou polovičku můžete vzít do restaurace. Většina podniků v Praze, stejně tak určitě i ve vašem městě, nabízí speciální několika chodové valentýnská menu. Opravdu je z čeho vybírat. Od nevšedních zážitků po lokální vámi oblíbené restaurace.

Jestliže vás nic z toho neuchvátilo, pak doporučujeme vybrat balíček z wellness pobytů. Doporučit můžeme velice romantické místo. Za necelou hodinu se dostanete z Prahy do Chateau Mcely. Užijete si ubytování, spa a výbornou večeři. Hlavně si odpočinete od stresu a lidí. Podobné balíčky můžete využít i v jiných hotelech a penzionech po celé České republice. Například na Moravě jsme vyzkoušel Grandhotel Tatra s vynikající saunovou zónou a ještě lepší kuchyní. Večeře byla jedním slovem famózní. Stačí zapátrat na internetu a hledat dle svých preferencí a náročnosti na místo.

Oslavit den sv. Valentýna jde i za hranicemi. Již teď můžete na stránkách cestovních kanceláří vybírat z mnoha nabídek cest do romantických Benátek, Paříže, nebo i Milána. Pokud hledáte něco méně turistického, za to krásného, co takhle vycestovat do italského města Positano? Upozorňujeme, že v Benátkách je teď poměrně mokro a tak si sebou nezapomeňte přibalit holinky, budou se hodit. Vycestovat můžete i na vlastní pěst, stačí vybrat město, koupit letenky a zabookovat hotel. I kdyby jste jeli jen k našim slovenským sousedům, určitě překvapíte.

Kdo by přeci jen chtěl uniknou z civilizace ještě více, tomu doporučujeme objednat si nějakou chatu v horách, nejlépe s krbem a krásným výhledem k tomu. Sami uvidíte, že to bude nakonec to nejlepší, co jste mohli vybrat.

No a pokud cestovat nechcete, zůstaňte doma. Občas je to ta nejlepší volba a navíc ještě ušetříte peníze. Stačí přichystat dobrou večeři, film a nějakou sladkou dobrůtku. Váš večer se jistě vydaří i bez kilometrů v nohách a stresu na letišti.

Tak co, jak letos strávíte Valentýna vy?

Foto: Shutterstock.com