Tajemství DS Automobiles odhaleno na veletrhu v Las Vegas

Autor:

Pro společnost DS Automobiles je elektrifikace již od založení základním rysem strategie, od roku 2019 je její modelová řada 100% elektrifikovaná.

Všechny modely DS jsou totiž nabízeny s elektromotory, ať už je to 100% elektrický model DS 3 Crossback E-Tense, nebo plug-in hybridy DS 4 E- Tense, DS 7 Crossback E- Tense a DS 9 E- Tense s výkonem od 225 do 360 k.

V roce 2020 a v první polovině roku 2021 je DS Automobiles díky své elektrifikované řadě (34 % nízkoemisních vozů v prodeji DS na celém světě) nejlepší multienergetickou značkou v Evropě s nejnižšími průměrnými emisemi CO2 (100,2 g/km v cyklu WLTP v roce 2021).

Cílem této ofenzivní strategie je nabídnout technologickou účinnost, dynamiku a eleganci. V souvislosti se zpřísňujícími se předpisy týkajícími se používání automobilů, zejména v centrech měst, zajišťuje také bezproblémovou mobilitu.

DS Automobiles je prvním prémiovým výrobcem, který se zapojil do Formule E, a je jedinou značkou, která získala dvakrát po sobě titul v kategorii týmů i jezdců. Společnost DS Automobiles již prodloužila svou účast do roku 2026 a zároveň zahájila vývoj nové generace monopostu, který bude výkonnější a efektivnější. Tato technologická laboratoř umožní další vývoj sériových modelů.

Na stánku Stellantis na veletrhu spotřební elektroniky vystavuje společnost DS Automobiles závodní monopost DS E-Tense FE21, který se účastní mistrovství světa Formule E a za jehož volant usedají mistři světa Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa. Společnost DS Automobiles, která získala dva tituly pro konstruktéry a dva tituly pro jezdce a v sedmdesáti třech závodech čtrnáct vítězství, sedmnáct pole position a sedmatřicet pódiových umístění, využila při vývoji svých elektrifikovaných modelů výzkum a úspěchy svých sportovních týmů. Vzhledem k tomu, že automobilové závody vždy předbíhají výrobu sériových modelů, mohli zaměstnanci společnosti DS Automobiles využít zkušeností získaných při dobývání titulů, a to jak při výběru materiálů a konstrukci dílů, tak i v oblasti odborných softwarových znalostí.

Tyto zkušenosti se přenášejí do sériových modelů, pokud jde o řízení spotřeby energie, optimalizovanou spotřebu a schopnost rekuperace energie při zpomalování. Závody stoprocentně elektrických vozů otevírají cestu k inovacím a jsou tajemstvím zrychleného technologického vývoje společnosti DS Automobiles. Značka tak vystupuje jako průkopník skupiny Stellantis v oblasti elektrifikace a řízení softwarového vybavení.
Od roku 2024 budou všechny nové modely značky výhradně 100% elektrické. Budoucí modely budou i nadále nabízet nejmodernější technologie vzešlé ze světa motorsportu a výjimečnou eleganci díky dokonalému přizpůsobení technických prvků tomu, co zákazníci DS Automobiles chtějí.

Společnost DS Automobiles se veletrhu CES v Las Vegas účastní již podruhé. V roce 2017 se jezdci vozu DSV-03 zúčastnili virtuálního závodu Formule E, který se v rámci veletrhu Consumer Electronics Show konal.

Zdroj info, foto: DS Automobiles