Tel Aviv s dětmi: Plážové město vhodné pro celou rodinu

Autor:

Město má dvě tváře. Zatímco v noci je rájem pro různé party, během dne je to vhodné místo pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Děti můžete vidět kdekoli a také jsou na ně všichni připraveni. Neexistuje, abyste narazili na nonfriendly kavárnu pro děti. Děti jsou prostě součástí izraelské kultury.

Je zajímavé, že ještě před 15 lety byl Tel Aviv místem jen pro důchodce a studenty. Od té doby se ale mnohé změnilo. Díky velkým investicím do obnovy zeleně a celkově přátelského duchu města se začaly rodiny zase zpět stěhovat do městských částí z předměstí. Dnes, ať už jdete po jakémkoli nábřeží, vždy narazíte na dětské hřiště. Zde si děti mohou bezpečně hrát, zatímco jejich rodiče popíjejí kávu.

Naleznete tu nejlepší památky a aktivity pro děti. Například se můžete vydat s dětmi do Muzea umění, kde si užijí zábavu nejen ti mladší, ale i ti starší. Naskytne se vám pohled na největší muzeum ve městě, kde se skrývají nejen obrazy slavných umělců, ale také sochy a barevné instalace. Jiné muzeum nabídne například možnost, aby se vaše děti dozvěděli o různých světových génii, jako byl třeba Albert Einstein. Muzeum nabízí i možnost sportovního vyžití. Děti se mohou zúčastnit virtuálních olympijských her.

Sázkou na jistotu je také místní ZOO. Teenageři si jistě zamilují zdejší Luna park nebo Superland. Nachází se zde hned několik desítek atrakcí, které zabaví potomky i na celý den. Yamit 2000 nabídne naopak 20 tobogánu a řadí se mezi největší vodní parky v Izraeli. V letních měsících má proměnlivou otevírací dobu.

Kdo nechce trávit dny uvnitř města, může vyrazit na pláže. I ty jsou vhodné pro vaše děti. Městské pláže se nacházejí na rozloze 14 kilometrů a všechny jsou udržované s jemným žlutým pískem. Zatímco si děti budou stavět své pohádkové hrady anebo hledat mušle, vy můžete chytat sluneční paprsky a bědovat, že jste se nenamazali opalovacím krémem. Všechny městské pláže mají také své plavčíky, sprchy a bary, včetně obchůdků se zmrzlinou.

Jak už bylo řečeno do zeleně v Tel Avivu se hodně investovalo, a tak mohly vzniknout hezké městské parky s dostatkem dětských hřišť, kde se mohou všechny kategorie vyřádit. Největším parkem je pak HaYarkon poblíž řeky. Můžete si tu dokonce užít i let horkovzdušným balón, pro ty co chtějí méně adrenalinu, na ty čeká třeba ňufání se se zvířátkama. Také není žádný problém, abyste si v parku udělali třeba piknik.

Nejlepší doba, kdy navštívit město s dětmi je jaro a podzim. Teploty jsou příjemné a nehrozí spálení na sluníčku. V hlavní letní sezóně lze očekávat davy turistů, přeplněné památky a také samozřejmě extrémní horko. Nezapomeňte také, že se ceny ubytování zvyšují během židovských svátků.

Foto: Shutterstock.com