Tradiční hudební festival zahájí léto v Jeseníkách

Autor:

Zdá se, že festival Klášterní hudební slavnosti bude na začátku letních prázdnin ještě chvíli počítat, přestože školní lavice již osiří prázdnotou. Řízením osudu i náhody se totiž podařilo dramaturgii slavností postavit na zajímavých počtech. Čtrnáctý ročník Klášterních hudebních slavností se koná od 28. června do 17. července 2020.

Festival rozkročený mezi Šumperkem, Jeseníkem a Šternberkem totiž představí nejen vynikající sólisty, například Janu Bouškovou, Pavla Šporcla, Štěpána Raka, ale také duo Siempre Nuevo, přidá se etnické trio Bardolino a doplní je kvarteta Doležalovo a Epoque Quartet. Premiérově na festivalu vystoupí dechový soubor Alinde Quintet, pěvecké sexteto Canconeon, vášniví Cigánski Diabli s Jaroslavem Svěceným vytvoří sedmičlenné septeto a počty završí Philharmonia Octet Prague. Všechny uvedené pak trumfne Janáčkova filharmonie Ostrava s klavíristou Matyášem Novákem.

Klášterní hudební slavnosti již tradičně sází nejen na pestrou směsici hudebníků, ale i žánrů. Na své si přijdou jak milovníci velkých klasických koncertů pod klenbami kostelů a klášterů, tak příznivci komorní hudby v menších sálech, ale také fanoušci etnomusic, crossoveru a sběratelé spontánních hudebních zážitků pod hvězdným nebem.

Festival svou šíří nachází cestu ke stále početnějšímu publiku a letos se opět stane highlitem začínajícího léta v Jeseníkách. Záštitu nad festivalem opětovně převzala harfenistka Jana Boušková a podpořil jej hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Zdroj informací: Klášterní hudební slavnosti
Zdroj foto: Pixabay